« Tagasi

Sadakond jõgevamaalast sai rahvamatkalt ajalooteadmisi ja looduselamusi

6. jaanuaril sai sadakond jõgevamaalast osa rahvamatkast, mis pühendatud saja aasta möödumisele Vabadussõja pöördelahingutest. Ligemale kümnekilomeetrine matkamarsruut kulges Aidust Sadukülla, st et retke alustati Põltsamaa vallast ja välja jõuti Jõgeva valla territooriumile. Viie külmakraadiga tuuletu ilm oli jalgsimatkaks igati sobiv ja metsavaheline tee pakkus toredaid looduselamusi. Mitu matkajat tõdes, et nende jaoks oli oluline ka matka seotus oluliste ajaloosündmustega: ei kõnnitud ju niisama, vaid meenutati üksiti meie omariikluse püsimajäämisega seotud sündmusi.
Nii matka stardipaigas Aidus kui ka sihtpunktis Sadukülas toimus ka pidulik tseremoonia. Aidus avati sealsetele Vabadussõja sündmustele pühendatud infotahvel ja süüdati võidutuli. Sadukülas Vabadussõja ajal toimunust andis ülevaate Kaitseliidu Jõgeva maleva esindaja Risto Siil.
Lõpp-punkti jõudnud matkajatele pakuti Saduküla rahvamajas teed ja pirukaid. Rahvamatka korraldasid Põltsamaa ja Jõgeva vallavalitsus ning Kaitseliidu Jõgeva malev. Matkajuhtideks olid Margit Oissar ja Sirja Ohakas kultuuriseltsist Vanaveski, Sadukülas võõrustas matkajaid Härjanurme Maarahva Selts.