« Tagasi

Jõgeva linn otsib aasta tegu!

Jõgeva linnavalitsus selgitab välja aasta parimad teod ja tunnustab nende elluviijaid. Palun valige KOLM TEGU, mis teile sel aastal kõige rohkem meeldisid. Tehke selle juurde ristike. Häälte lugemisel arvestatakse ainult nimega sedeleid. Valikut saab teha 7. jaanuarini 2018 Jõgeva linna kodulehel ja Jõgeva kultuurikeskuses. 
 
Järgnevalt saab tutvuda tänavuste kandidaatidega ning seejärel oma lemmiku poolt hääletada. 
 

HÄÄLETAMA

Eakate huvitegevuse korraldamine Jõgeval

Oktoobrist töötab Jõgeva kultuurikeskuses eakate huvijuht, kelle tegevusvaldkonnaks on vanemaealiste inimeste sotsiaalse aktiivsuse ja vabatahtliku tegevuse mitmekülgne toetamine. Juba praegu on linlastele silma jäänud näputööringid, tervisevõimlemised ning koosloome.

Jõgeva Kalevipoja rulluisumaraton

6. augusti toimus Rullituuri selle hooaja kolmas etapp – Jõgeva Kalevipoja rulluisumaraton. Põnev rada ja üle hulga aja Jõgeval toimuv maratonidistants tõi rajale üle 400 rullisõbra ja üldarvestuses jõudsid poodiumile ka kaks eesti sõitjat. 

Jõgeva pargijooksud

Jõgeva pargijooksul täitus tänavu 22. hooaeg.

Jõgeva jõulujooks

Juba kolmandat aastat järjest kogunesid spordisõbrad Jõgevale, et võtta külmalinnas jooksurajal üksteisega mõõtu. 

Virtuse jõulinnaku ehitus

Augustis avati Jõgeva spordikeskuse Virtus terviserajal jõulinnak. Alal paiknevad rööbaspuud, lõuatõmbekangid, redelid ning kõhu- ja seljalihaste treenimispink. 

Uue rulapargi ehitus

Sügisel kerkis Jõgevale nüüdisaegne betoonist rulapark, mis on mõeldud rulatajatele, tõuke- ja BMX-ratturitele.

Jõgeva staadioni rajakatte uuendamine

Kümme aastat kasutusel olnud Jõgeva linna staadioni rajakate läbis tänavu suvel värskenduskuuri. Tartaankate puhastati ning vajadusel lõigati välja ja asendati kohad, kus tartaan oli aja jooksul asfaldi küljest lahti tulnud. Puhastatud rajakate pritsiti seejärel üle kahe kihi tartaankummipuruga.

Romaan "Punaste juustega tüdruk"

Novembris ilmus kirjastuse Kentaur väljaandena romaani "Varjude riik" esimene osa alapealkirjaga "Punaste juustega tüdruk". Raamatu autor Toomas Reisalu (kirjanikunimi Toumas Wirkkunen ) rääkis, et 2011. aastal, kui algas Liibanoni pantvangidraama, töötas ta ajakirjanikuna Õhtulehes ja kirjutas sel teemal mõne artikli. Pärast ajakirjanikutöö lõpetamist süüvis ta teemasse. Põhjaliku ülevaate saamiseks kulus mitu aastat.

Isadepäeva pereürituse "Iga issi on supermees" taaskäivitamine

12. novembril  toimus Jõgeval Virtuse spordikeskuses kogupereüritus "Iga issi on supermees". Kaheaastase vaheaja järel toimunud isadepäevaüritusel oli kõigil peredel võimalik üheskoos veeta tegus ja vahva päev, kus tordisöömise kõrval sai kaasa lüüa põnevaid ülesandeid pakkuval konkursil Tegija Isa 2017.

Jõgeva militaarmuuseum ja teemapargi arendus

Väljaehitamisel on kaasaegne multifunktsionaalne muuseum-huvikeskus. Uue keskuse püsiekspositsioon välialaga suurema tehnika eksponeerimiseks on plaanis lõplikult avada Eesti Vabadussõja 100. aastapäevaks.

Uue autopesula ja remonditöökoja avamine Jõgeva kesklinnas

Septembri algusest on Jõgeva kesklinnas Puiestee 25a vanas katlamajas avatud uus autopesula ja remonditöökoda. Lapsepõlvesõbrad Karmo Kerb ja Heiki Baran hindavad kvaliteeti ja tahavad pakkuda tasemel teenust.

25 aastat Betti Alveri pühendatud luulepäevi „Tähetund"

"Tähetund" on Jõgeva linna kultuuripilti ilmestanud juba 1993. aastast. Kui lugeda ajalehe Vooremaa 1993. aasta 2. detsembri numbrist esimeste luulepäevade kajastust, siis selgub, et saalis ja laval valitsevat õhustikku ja hingust ei olnud ajakirjaniku sõnul võimalik kirjeldada, sest see oli nii eriline.

Jõgeva küüditatute pargi arendamine

Jõgeva linnas Betti Alveri muuseumi lähedal küüditatute kivi juures olev ala korrastatakse, sinna tulevad kaarjad treppistmed, valmis on neli maakivist pinki, mälestuskivi paigaldatakse uude kohta ning raudtee poolses servas saab olema müüritis, kuhu kohalikud omavalitsused ja külad saavad panna oma represseeritute mälestustahvlid.

Jõgeva kohvikutepäev

Mullu peeti Jõgeval esimest korda kohvikutepäeva, alustati kuue aiakohvikuga. Neist viis söakat avasid ka tänavu oma uksed. Nendega liitus veel üheksa uut kohvikupidajat. Jõgeva kohvikutepäev pakkus taas üllatavaid maitseelamusi ning tõi inimesed kodunt välja. Kohvikute ühine märksõna olid kohalikud maitsed, aiasaadused ning südamega valmistatud road.

Betti Alveri muuseumi ümbruse korrastamine

Betti Alveri muuseumi ümbrus sai korda – Johannes Nahkuri mälestusmärgi ala ja jalgteed rekonstrueeriti.

Jõgeva põhikooli rahvusvaheline CARE3 projekt

Jõgeva põhikooli rahvusvaheline projekt kaasab Eesti, Läti, Poola ja Norra noored ning viib nad korraldajariikidesse uusi oskusi õppima. Erasmus+ programmist rahastuse saanud projekt keskendub noorte sotsiaalsete oskuste arendamisele ja spetsialistide kogemuste vahetamisele.

Jõgeva Lasteabi kaisukarud vaimse ja füüsilise vägivalla käes kannatanud lastele

Jõgevamaal võeti kasutusele kaisukarud, mis on mõeldud vägivalla all kannatavatele lastele. Pehme mõmmiku küljes on Lasteabi telefoninumber 116111. Hinnanguliselt vajab Jõgevamaal turvakaru 150 last aastas. Karuprojekt sai teoks Jõgeva maavalitsuse, Politsei- ja piirivalveameti, Sotsiaalkindlustusameti Jõgeva ohvriabikeskuse ja Jõgevamaa naiste tugikeskuse koostöös. Nüüdseks on Jõgevamaa sõpruspiirkond Leedus Kaišiadoryses meie eeskujul käivitanud oma karuprojekti, millega nad aitavad samuti vaimse ja füüsilise vägivalla käes kannatanud lapsi.

 

Kohalike omavalitsuse ühinemine – uue Jõgeva valla moodustamine

Jõgeva valla, Jõgeva linna, Palamuse valla ja Torma valla ühinemise teel moodustus uus haldusüksus Jõgeva vald 24. oktoobril 2017. Lisaks neljale omavalitsusele kuuluvad ühise Jõgeva valla koosseisu ka Pajusi valla Kaave küla ja Puurmani valla Jõune, Härjanurme, Pööra ja Saduküla külad. Uue valla volikogu ja valitsus asuvad Jõgeva linnas ning teenuskeskused paiknevad Palamuse ja Torma alevikus. Ühinenud omavalitsuse rahvaarv on üle 14 000 ning territoorium üle 1000 km².

Ettevõtluspiirkonna arendamine

Jõgeva linna kaguosa Jaama-Suvila tänava piirkonna ettevõtlusala on rekonstrueeritud. Korda said teed, tänavavalgustus ning ühisveevärgi rajatised. Nüüd saavad alal tegutsevad ettevõtjad kindlamad ja paremad võimalused oma tegevust jätkata ja soovi korral ka laiendada.

Laisholmi pubi arendamine

Jõgeva discgolf

 

HÄÄLETAMA