« Tagasi

Jõgeva Põhikoolis on ehitustööd lõpusirgel

2018. märtsis alanud ehitustööd Jõgeva Põhikooli uue hoone ja linnaraamatukogu ehitamisel on jõudnud lõppfaasi. Klassiruumides hoone põhikorpustes on kõik ehitustööd lõpetatud ja alanud on ehitusjärgne puhastus. Aatriumis, köögis, söögisaalis, aulas ja raamatukogus tööd veel käivad. Samuti on lõpetamata õueala tööd ning osad fassaaditööd. Lepingu järgi lõppevad ehitustööd hiljemalt 22. mail 2019. aastal.

Peatöövõtjana tegutseb OÜ KRC Ehitus koos AS-ga Tartu Ehitus. Koostöö on olnud väga hea ja oleme tellijana tänulikud, et kasutatud on häid materjale, kaasaegseid tehnilisi lahendusi  ning kooli sisekujunduses küllalt keerulisi, aga visuaalselt kauneid lahendusi.

Objekti valmimisse on olnud kaasatud üle 40 alltöövõtja. Kandvamat rolli on kandnud OÜ JVR arhitektuuribüroo (arhitektuurne projekteerimine), hoone arhitekt on Kalle Vellevoog, sisekujundaja Tiiu Truus, ehitusettevõtetest Booden Grupp OÜ (betooni ja montaažitööd), AS Rantell (elektritööd), Telegrupp AS (nõrkvoolutööd), Ventilatsioonihooldus OÜ (ventilatsioonitööd), Pristis AS (hoone automaatika). Need on vaid olulisemad alltöövõtjad. Intensiivsel ehitusperioodil on igapäevaselt objektil tööl olnud ligi 60 inimest. Väga tõhus ja asjatundlik on omaniku järelevalvet teostava Riho Arusoo (Sweco EST OÜ) panus ehituskvaliteedi tagamisel.

Kooli direktriss Triin Lõbu ja õppejuht Anneli Jäme on osalenud enamikel ehituskoosolekutel ja nende ettepanekud on aidanud kaasa, et lõpptulemus vastaks kooli vajadustele.

Koolile soetatakse ka uued köögiseadmed, mille osas on vallal hankeleping sõlmitud OÜ-ga Köögiabi. Sisustuse hankele on pakkumused laekunud, ettevalmistamisel on veel ruloode, kardinate ja lava eesriide hange. Oleme graafikus, et augustis lõpetada sisustustööd. 1. september saab sel aastal olema eriti pidulik ja ootusärev.

Koolihoone ja õueala ehitustöid ja hoone sisustamist kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, kokku 5 miljoni euro ulatuses. Jõgeva valla omapanuseks kujuneb suurusjärgus 2,5 miljonit eurot.

Klassiruumid on heledad, kuid igal korrusel erineva põrandatooniga, põrandakatteks loodussõbralik linoleum.

 

Vanast aulast jäid alles ainult kandeseinad ja katusepaneelid, muuhulgas ehitati uus lava.

 

Koridorid ja trepikojad on võrreldes vana koolihoonega laiad ja avarad, pöörake tähelepanu klaasist avadele klassiuste kõrval.

 

Kooli südameks ja visiitkaardiks kujuneb aga läbi kolme korruse ulatuv aatrium, mille laiad trepiastmed on kaetud parketiga. Trepistiku all vähenähtavas kohas asuvad üleriiete nagid ja hoiukapid. Pöörake tähelepanu 80 cm läbimõõduga valgustitele.

 

Pesemiskohti on nii poistele kui tüdrukutele kümme, kogu hoones on rohkem kui 100 valamut.

 

Linnaraamatukogus on nüüd üks väga suur laenutus- ja lugemissaal, millel pinda ligi 430 m2.

Erki Teder

projektijuht