« Tagasi

Jõgeva vald osaleb puuetega inimeste eluaseme kohandamise projektis

Puuetega inimesed saavad sel aastal kodu kohandamiseks kasutada üle seitsme miljoni euro Euroopa regionaalarengu fondi raha, millele omavalitsustel tuleb lisada 15 protsenti. Jõgeva vallal on tänavu kasutada ligi 150 tuhat eurot, millest valla omaosalus on 22 tuhat eurot. "Kutsusime 6. veebruaril valda külla Sotsiaalkindlustusameti esindajad ja Tartu linnavalitsuse ametnikud, et kuulata kuidas neil esimeses voorus läks ja kuidas taotlemise protsess käib," rääkis Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas. Praegu kestab puuetega inimeste kodude kohandamise teine taotlusvoor. Avaldusi kodu kohandamiseks saab esitada augustini. Kodukohanduse taotluse esitamiseks ja lisainfo saamiseks tuleb pöörduda Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna poole.

Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas sõnas, et tänavu saab vallas teha 30 kodukohandust. Avaldusi on praguseks laekunud juba 17. Kodu kohandamisel parandatakse eluruumi sissepääsu ning võimalusi hügieeni- või köögitoimingute tegemiseks.

Meltsas selgitas, et eelmisel aastal seati eesmärgiks osaleda projekti teises taotlusvoorus. „Puuetega inimeste eluaseme füüsilise kohandamise määrus võeti vastu mullu veebruaris ning hakkas Riigi Teatajas avaldamise järgselt kehtima märtsi algusest. Varem ei olnud seda määrust omavalitsustes rakendatud ning ühinenud omavalitsusel puudusid vastavad dokumendid," märkis Meltsas. Eelmisel aastal oli taotlusvoor avatud juuni keskpaigani. See aeg oli liialt napp, et ette valmistada ja vastu võtta volikogu määrus, koguda abivajajate taotlusi ning külastada ehitusspetsialistiga kodusid, neid hinnata ning saada korteriühistutelt vajalikke kooskõlastusi. Praegu liigutakse plaanipäraselt: nõutud määrus on eelnõuna valmis ning ootab aprilli või mai volikogu istungil heakskiitu ning alustatud on laekunud taotluste läbi vaatamisega.

Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas kiitis Sotsiaalministeeriumi algatust, et riik on omavalitsustele puuetega inimeste elukoha kohandamisel appi tulnud.

Puuetega inimeste eluaseme füüsiline kohandamine