« Tagasi

Kuremaast sai valla suvekeskus

21. juunil kell 18.54 algas suvi. Kuremaa rannas toimus sel puhul pidulik sündmus: Kuremaa kuulutati Jõgeva valla suvekeskuseks ja kevadkeskuse Torma esindaja Liina Abram andis Kuremaa esindajale Tiina Tegelmannile üle valla aastaajakeskuste tunnusmärgi – purjekujulise klaastaiese. Kokkutulnuid tervitasid Jõgeva vallavanem Aare Olgo, sügiskeskuse Palamuse esindaja Ehtel Valk ja Eesti kevadpealinna Türi esindus eesotsas sealse kultuurikeskuse direktori Ülle Välimäega. „Saatsime valitsussaua täna suvepealinna Pärnu poole teele suure kergendustundega, sest kolm kuud n-ö tulipunktis olla ja pidevalt rahvale midagi pakkuda pole kerge. Ilmselt ei saa ka teil, Kuremaa kultuuritegijatel, kerge olema," ütles Ülle Välimäe.

Türilased tõid kaasa ka muusikalist külakosti: sealne laulupoiss Oliver Veimer esitas kaks laulu. Üles astusid ka Kuremaa kultuuriseltsi Jensel naisansambel ja tantsurühm. Meeleolumuusikat mängis ja lauljaid-tantsijaid saatis instrumentaalansambel Retpop Vello Pütsepa juhatusel, õhtut juhtis Raul Soodla. Viimane tõdes, et ta oleks väga õnnelik, kui Retpop suvel igal õhtul rannahoone juures meeleolumuusikat mängiks: see sobib sinna suurepäraselt.

 Suvekeskuse staatus tähendab seda, et suvel on Kuremaal toimumas rohkesti kultuuri- ja spordisündmusi. Ja rannamõnusid käiakse Kuremaal nautimas niikuinii. Suvekeskuse staatusse jääb Kuremaa kolmeks kuuks. 21. septembril, kui Palamusel peetakse Suurt Paunvere väljanäitust, annab Kuremaa Palamusele üle sügiskeskuse tiitli.