« Tagasi

Metsloomadel on rahulikud jõulud

Traditsiooniline jõulupühadeaegne jahirahu kehtib Eesti metsades 24.–26. detsembrini. Nii kuulutas Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust välja 15. detsembril Kuremaa lossi trepil.

Jahirahu välja kuulutades annavad jahimehed ühiskonnale teada, et nad hoolivad ulukitest ja loodusest tervikuna. Jahimeestele läheb korda, mis toimub nii metsades kui ühiskonnas. Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust selgitas, et Eesti kuulub Euroopasse ja jahirahu on euroopalik tava.

Margus Puust rääkis oma kõnes, et tänavu viiekümnendat sünnipäeva tähistav Eesti Jahimeeste Selts on suur organisatsioon, mille liikmeid ühendab huvi looduse vastu, soov ulukeid kaitsta ja nende populatsiooni jätkusuutlikult majandada. „Paraku kipuvad linnastunud inimesed mõne sotsiaalmeedia postituse põhjal jahimehi südametuteks tapjateks tembeldama," tõdes Puust. Ta selgitas, et tegelikult on eestlastel sajanditega välja kujunenud looduse kasutamise head tavad, mis kuuluvad üldiste eluväärtuste hulka. "Peame tõsist tööd tegema, et seda inimestele selgitada. Just jahimeestele läheb ju kõige rohkem korda see, et metsades oleks jätkuvalt ulukifaunat," sõnas Margus Puust.

Jõgeva abivallavanem ja Jõgeva jahimeeste ühingu juht Mati Kepp kinnitas, et jahimeestele on mets püha. „Selleks on meil oma traditsioon ja rituaalid, et asutada loodust. Üks selline traditsioon on iga-aastane jõuluaegne jahirahu kuulutamine," märkis Kepp. Ta rääkis, et meie kohus on hoida oma kultuur, tavasid ja pärimusi. Need väärtused on loonud eelnevad põlvkonnad, meie kohus on seda pärandit hoida, arukalt kasutada ja edasi arendada ning anda see edasi meie järeltulevatele põlvedele. „Jahimeestena võtame vastutuse selle eest, mis toimub meie metsades meie ulukitega. Jahimeestel on oluline roll, et hoida tasakaalu inimeste ja looduse vahel," kinnitas Kepp.  

Jõgeva vallavalitsus ja Jõgeva jahimehed soovivad kõigile rahulikku jõuluaega!