Parkimiskaart antakse välja taotluse alusel isikule, kellel esineb:

  1. keskmisele, raskele või sügavale puude raskusastmele vastav liikumisfunktsiooni häire;
  2. keskmisele, raskele või sügavale puude raskusastmele vastav nägemisfunktsiooni kõrvalekalle;
  3. ajutine liikumisfunktsiooni kõrvalekalle, mis tingib liikumisabivahendi kasutamise või ajutine nägemisfunktsiooni kõrvalekalle.

Kui tegemist on ajutise liikumisfunktsiooni kõrvalekaldega, on lisatud täiendav kriteerium, mille kohaselt peab kaasnema vajadus kasutada liikumist abistavat tehnilist abivahendit (nt kargud, käimisraam, ratastool jne). Ajutise liikumisfunktsiooni kõrvalekalde kohta annab teatise pere-või eriarst.

Parkimiskaart antakse välja puuet tõendavale dokumendile märgitud puude raskusastme kehtivuse perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 5 aastaks.

Ajutise liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde korral antakse parkimiskaart välja funktsiooni kõrvalekalde tõenäolise möödumise perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 6 kuuks. Ajutise parkimiskaardi tähtaega pikendatakse täiendavaks 6 kuuks üksnes pere-või eriarstitõendi alusel.

Parkimiskaart on inimesele tasuta.

Lisainfo

Taotlemine

Parkimiskaardi saamiseks pöörduda sotsiaalosakonda (Piiri 1, Jõgeva) või võtta ühendust sotsiaaltöö spetsialisti Mari-Liis Nuudiga, 776 6587, [email protected].

Vajaminevad dokumendid:

  1. 3×4 cm foto;
  2. Sotsiaalkindlustusameti poolt väljastatud puude raskusastme otsus;
  3. Kui otsusel puudub märge liikumisfunktsiooni või nägemisfunktsiooni häire kohta, siis lisada ka pere- või eriarsti poolt väljastatud tõend, mis tõendab liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekallet.

Vastutaja

Luule Palmiste

sotsiaaltöö peaspetsialist (toetuste valdkond)

Vastuvõtt: T, N 9.00-12.00 ja 12.30-16.00

Haridus: rakenduskõrgharidus või vastav kvalifikatsioon

Eriala: sotsiaaltöö

Vastuvõtt: T, N 9.00-12.00 ja 12.30-16.00

Viimati uuendatud 16.01.2024

Kas sellest lehest oli abi?