« Tagasi

Jõgeva linna sünnipäeva tähistatakse rongkäigu ja pika laua peoga

Jõgeva linna omavalitsusüksusena küll enam ei eksisteeri, vaid sellest on saanud Jõgeva valla osa, ent asustusüksusena on Jõgeva linn endiselt olemas. Ja tänavu 1. mail möödub Jõgevale linnaõigusliku staatuse andmisest kaheksakümmend aastat.

Linna juubelisünnipäevale pühendatud ettevõtmisi jätkub tervesse maikuusse, ent sündmusterohkeimad päevad on 25. ja 26. mai. Reede, 25. mai õhtul oodatakse kõigi Jõgeva valla asutuste ja ettevõtete esindajaid, aga miks mitte ka sõpruskondi linna sünnipäeva rongkäiku. Tore oleks, kui marssima tulevad seltskonnad üksteisest eristuksid: kannaksid mingeid kostüüme või atribuutikat. Publikule võiks natuke šõud ka teha.

Pärast rongkäiku peetakse nn pika laua pidu. Söödava-joodava võtavad pidulised ise kaasa. Kultuurikeskuse välilaval astuvad üles noortebändid ja ansambel Traffic.

Laupäeval, 26. mail peetakse kultuurikeskuse ümbruses Jõgevamaa kevadlaata. Laada korraldamine on usaldatud Sergei Jerjominile ja MTÜ-le Pommiauk. Hommikul, pärast laada avamist pakutakse kultuurikeskuse välilava ees linna juubeli torti. Laada kultuuriprogrammi eest hoolitseb kultuurikeskus.

Peale kevadlaada on rahvas 26. mail oodatud ka Pedja jõe äärde, kus avatakse Eesti Vabariigi sajandijuubelile pühendatud tammepark. Omapärase ettevõtmisena on plaanis Jõgeva sünnipäeva puhul külla kutsuda inimesed, kes kannavad perekonnanime Jõgeva. Möödunud aasta 1. jaanuari seisuga oli selline perenimi Eestis 119 mees- ja 117 naissoost isikul.

Laupäeva õhtul annab omapoolse panuse linna sünnipäeva tähistamisse ka Laisholmi pubi, kes korraldab suurejoonelise vabaõhupeo. Sinna on sissepääs tasuline.

Kes soovib Jõgeva linna juubeli tähistamise kohta lähemat infot saada, jälgigu Jõgeva valla kodulehte ja lugegu tähelepanelikult Jõgeva Valla Teataja järgmisi numbreid.

Jõgevale linnaõigusliku staatuse andmise aastapäeva tähistamisel on päris pikk traditsioon ning see ei kao õnneks ka nüüd, mil Jõgeva linn koos Jõgeva, Palamuse ja Torma vallaga uue suure omavalitsuse on moodustanud. Jõgeva valla põhimäärus näeb nimelt ette, et vald tähistab iga viie aasta tagant pidulikult tähtpäevi, mis seotud Palamuse esmamainimisega (20. november 1234), Torma valla nõumeeste esmakordse kogunemisega (8. mai 1867), Jõgeva vallavalitsuse esmakordse kogunemisega (18. veebruar 1867) ja Jõgevale linnaõigusliku staatuse andmisega (1. mai 1938).