« Tagasi

Jõgeva vallavanem tunnustas Jõgevamaa kultuuritöötajaid

Jõgeva vallavanem Aare Olgo tänas Jõgevamaa kultuuritöötajaid, kes korraldasid võimsa ning hingemineva Jõgeva maakonna tantsupeo Sadala kõlakojas ja lipuväljakul. Ave Anslani lavastatud pidu „Ega hää sõna konti murra" paistis silma tervikliku kontseptsiooni ja uudsete tehniliste lahendustega.

Vallavanem tunnustas restoranis Kosmos toimunud lõunasöögil tänukirjaga MTÜ Jõgevamaa Kultuurikoda liikmeid Laidi Zalekešinat, Janne Karu, Ainar Ojasaart, Tiina Tegelmanni ja Merle Nisu, samuti tantsupeo pealavastajat Ave Anslani ning vahesketšide autorit ja lavastajat Janek Varblast. Laidi Zalekešina lausus, et nad olid Jõgevamaa Kultuurikoja perega vallavanemale kutse eest väga tänulikud. „Oli tõesti tore tänuüritus ning olime Janne Karuga meeldivalt üllatunud, et Jõgeva vallavanem Aare Olgo ka meid tunnustas, ehkki me Jõgeva valla kultuuritegijate hulka ei kuulu," sõnas ta. Vallavanema sõnul kultuurisuursündmused valla piire ei tunne. Kultuuri elujõu tagamisel ja püsimisel tulebki maakonna kultuuritöötajatel seljad kokku panna. Nii sünnivad ettevõtmised, mis panevad korraldajatel ja osalejatel silmad särama ning teevad pealtvaatajate meele rõõmsaks nagu seda tegi Sadalas toimunud tantsupidu.

Kiiduväärt on kultuuritöötajate ja -kollektiivide pingutused juubeli laulu-ja tantsupeoks valmistumisel ning laulu- ja tantsupeo tule võõrustamisel. Jõgevamaa tantsupeol lõi kaasa üle 750 tantsija ning juuli alguses toimuvale suurele laulu- ja tantsupeole on minemas 56 kollektiivi, nendest 27 Jõgeva vallast. Soovime neile kõigile palju edu ning meeldejäävaid elamusi!

Janne ja Laidi tantsupeo eel külalisi tervitamas. FOTO: ERAKOGU