« Tagasi

Jõgeva vallavolikogu eilsel istungil valiti volikogu teiseks aseesimeheks Kristian Vaarpuu

Kui uue ühendomavalitsuse volikogu möödunud aasta oktoobris tööd alustas, valiti teiseks aseesimeheks sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirjast volikogusse pääsenud Triin Pärsim. Et tema asus selle aasta jaanuaris Jõgeva vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja ametikohale, tuli tal volikogu ridadest lahkuda ning tema asendusliikmena tuli rahvaesindusse samuti sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirjas kandideerinud Ain Aru. 8. veebruari istungil tuli aga volikogule valida ka uus teine aseesimees.

Kandidaate sellele kohale esitati kaks: SDE nimekirjast volikogusse valitud Kristian Vaarpuu ning Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjast valitud Mihkel Kübar. Salajasel hääletusel sai esimene 12 ja teine 11 poolthäält. Seega sai volikogu teiseks aseesimeheks Kristian Vaarpuu.

Kristian Vaarpuu on sündinud 1980. aastal Abja-Paluojas ja lõpetanud 1998 Jõgeva gümnaasiumi. Praegu on ta Kaitseliidu Jõgeva maleva noorteinstruktor, ent varem on ta pidanud ka näiteks koka ametit ning seda Eesti piiridest väljaspoolgi.

Poliitikasse tuli Vaarpuu 2013. aastal, kui ta valiti Jõgeva linnavolikogu liikmeks.

"Volikogu aseesimehena tahan hoida pildil mulle südamelähedased teemad, nagu kaasav eelarve, kriisireguleerimine ning spordi- ja mänguväljakud," ütles Kristian Vaarpuu.

Pärast volikogu teiseks aseesimeheks valimist võttis Kristian Vaarpuu (esiplaanil) sisse koha volikogu istungitelaua otsas, volikogu esimehe Raivo Meituse ja esimese aseesimehe Mai Treiali kõrval.