« Tagasi

Väjanäituse toitlustuse müügikohad lähevad enampakkumisele

15. septembril peetakse Palamusel Suurt Paunvere Väljanäitust ja Laata. Väljanäitus toimub kahekümne esimest korda, esimest korda on selle korraldajaks Jõgeva vallavalitsus. Varem on selles rollis olnud Palamuse vallavalitsus või Palamuse valla asutus Palamuse Kultuur. 29. märtsi istungil võttis Jõgeva vallavolikogu vastu määruse väljanäituse ja laada pääsme ja müügipileti hinna kinnitamise ning parkimise korraldamise kohta.

Käsitöö, põllumajandussaaduste ja istikute 2 meetri pikkuse müügikoha pilet maksab määruse kohaselt 17 eurot (väljanäituse päeval tasudes 25 eurot), toidukaupade ja karastusjookide müügikoha pilet 20 eurot (väljanäituse päeval tasudes 30 eurot) ning tööstuskauba müügikoha pilet 42 eurot (väljanäituse päeval tasudes 63 eurot).

Jõgeva vallavalitsuse arendus- ja ettevõtlusspetsialist Reelika Kivimurd, kes tegeles väljanäituse korraldusküsimustega ka oma eelmisel töökohal Palamuse vallavalitsuses, ütles, et eelpool toodud müügipileti hinnad on kehtinud juba kolm aastat. Müügipileti hind peegeldab seda, kuivõrd üht või teist laadi kaup väljanäitusele ja laadale oodatud on.

"Väljanäitusega tahame tõestada, piltlikult öeldes, seda, et elu maal on kõigele vaatamata võimalik," ütles Reelika Kivimurd. "Seepärast kehtib käsitöö, põllumajandussaaduste, istikute ja kodumaise toidukauba müüjatele soodsam piletihind. Tööstuskauba müüjatel tuleb maksta veidi rohkem, aga laadalt päris kõrvale jätta ei taha me neidki, sest ka tööstuskauba vastu on väljanäituse publikul päris suur huvi."

Väljanäituse publiku toitlustajatele on ette nähtud 23 kümnemeetrist elektriga varustatud müügikohta. Määruse eelnõus oli igale toitlustuse müügikohale määratud hind, mis jäi 250 ja 800 euro vahele, ent volikogu eelarvekomisjoni ettepanekul viidi dokumenti enne kehtestamist sisse muudatus. Selle kohaselt korraldab Jõgeva vallavalitsus toitlustamise müügikohtade väljajagamiseks enampakkumise.

"Enampakkumine tagab toitlustajatele võrdsemad võimalused müügikoht saada," kinnitas Reelika Kivimurd. "Sedalaadi müügikohti on suhteliselt vähe ja need haaratakse n-ö lennult. Kui me neid tavalisel viisil jagaksime, läheksid need nendele, kes telefonis esimesena löögile pääsevad. Enampakkumine on seepärast õiglasem."

Toitlustuse müügikohtade enampakkumist on ka varem kahel aastal korraldatud. Toitlustajatel pole selle kohta vastuväiteid olnud ja ka müügikohtade hinnad pole ülearu kõrgeks tõusnud.

Määrusega kehtestati ka lõbustuste, atraktsioonide ja mängualade, samuti hobu- ja ratsateenuste müügipileti hinnad. Väljanäituse publikupääsme hinnaks kehtestati 3 eurot. Kui varem said Palamuse valla inimesed väljanäituse alale sisse tasuta, siis sellist soodustust Palamuse piirkonna elanikele enam ei pakuta. Samas pääsevad kaheteistaastased ja nooremad isikud, pärinegu nad siis, kust tahes, väljanäitusele ilma pääset lunastamata. Ja parkimine on laadaparklates tasuta.

Nagu varasematel aastatelgi, antakse ka tänavu välja 50 000 eurosendi suurune preemia parima kostüümi kandjale. Niisama suur preemia on ette nähtud väljanäitusele toodud silmapaistvaima eksponaadi eest. Sellist preemiat antakse Paunvere laadal välja esimest korda