2018. aasta kultuuripreemaid

Korraldajapreemia pälvis Look MTÜ, loomingupreemia Arlet Palmiste ja kogukonnapreemia Härjanurme Maarahva Selts!

 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 LOOK MTÜ korraldab juba traditsiooniks saanud Theodor Lutsu filmipäevi. Ka sellel aastal oli kahepäevane põnev programm Eesti filmidest. Palamuse suveklassika sari toimub juba aastast 2007, see on traditsiooniline kontsert, mis kutsub kokku külalisi kaugemaltki kui Jõgevamaalt. MTÜ Look mängib suurt rolli ka Varbevere piirkonna kultuurielu korraldamisel. Näitused, kontserdid ja kogukonnatunnet tõstavad ettevõtmised saavad tihti alguse just Arne ja Tiina eestvedamisel. 2018. aastal sai nende algatusel teoks Varbevere talusid tutvustav fotonäitus „Talud raami!".
 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 HÄRJANURME MAARAHVA SELTSI pikaajaline eestvedaja Karina Kaarepere pälvis detsembris Jõhvi kontserdimajas Eesti Vabariigi presidendilt Kersti Kaljulaidilt aasta vabatahtliku 2018 aumärgi.

Härjanurme Maarahva Seltsis ja selle kokkuhoidvas peres märgatakse üksteise väärtusi ja kordaminekuid märgatakse. Sadukülas töötavad kolmapäeviti lauluring ja neljapäeval käsitööring. Kangasteljed on rahvamajja toonud Saduküla kandi tragid naised Anne Mägisoo, Anu Kõrve ja Marianne Orgulas nii oma kodust kui ka tuttavate käest. Tänavu hakkavad seltsi liikmed kuduma Kursi kihelkonna rahvarõivaseeliku kuponge, millest hiljem ka seelikud õmmeldakse. Tarvilik raha saadi LEADER-programmist. Samuti korraldatakse juba viiendat korda Saarevälja roosipäeva. Härjanurme Maarahva Selts on ka hea koostööpartner Jõgeva vallavalitsusele. Nad haarasid kohe kinni ideest võõrustada EV100 rahvamatka, mis toimus tänavu 6. jaanuaril.

„Meie saalis saab mängida võrkpalli ja indiacat. Sportmänge harrastavad ka mehed. Mõnedki kokkusaamised, näiteks reisimuljete vestmised ja kalendritähtpäevade tähistamised, saavad teoks raamatukoguhoidja Inna Kübarsepa eestvedamisel ja meie majas paiknevas raamatukogus," rääkis Karina Kaarepere, seltsi eestvedaja, hiljuti ajakirjanikule. „Seltsielu alustasime kohe, kui Eesti taasiseseisvumine seda võimaldas. Kaasa hakati lööma perekonniti. Paljud toonased lapsed on nüüd täiskasvanud ja tegusad seltsi liikmed ja nende lapsedki on nüüd kaasatud," sõnas Karina Kaarepere.
 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 ARLET PALMISTE kirjutas 2018. a jaanuaris näidendi „Liiv teel", mis jutustab eesti luuletaja Juhan Liivi ja Laiuse koguduse õpetaja Johan Kõpu tutvusest ning Juhan Liivi lühikesest viibimisest Kõppude peres. Tegevus toimub 1910. aastal, Laiuse pastoraadis. Ka tüki lavastajaks oli Arlet Palmiste. Etendusi anti seitse ja publiku huvi elulise draama vastu oli suur. Lavastus tunnistati Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrite festivalil 2018. a parimaks lavastuseks.
 
Jõgeva valla kultuuripreemia nominendid:
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Jõgeva linnaraamatukogu kollektiiv – organiseerib huvitavaid ja harivaid kultuuriüritusi Jõgeva linna- ja vallarahvale. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Janek Kivimurd – Varbevere kogukonna HING ja eestvedaja.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja – üleriigiliste kultuurisündmuste korraldaja. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Ainar Ojasaar asjatundlik ja võimekas persoon erinevate kultuurisündmuste korraldamisel Jõgeva vallas.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Tiina Tegelmann – aastaringse töötava ja huvitava kontserdikava välja töötamise ja ellu viimise eest Kuremaa lossis aastal 2018.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Vello Pütsep – Kuremaa kultuurielu edendamise eest, Kuremaa seenioride, nais- ja meesansambli juhtimise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Ivo Kiis – Kuremaa lossi näituste ja eksponaatide kujundamise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Andres Lippur – 50. ümber Kuremaa järve jooksu retropagasi korraldamise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Mart Nõmmik  50. ümber Kuremaa järve jooksu korraldamise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Ene Sööt  Jõgeva linnaraamatukogus koos käiva eakate raamatusõprade kirjandusringi korraldamine ja eestvedamine. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Pille Tutt  Sadala Külade Seltsi eestvedamine ja juhtimine koos kogukonnaga.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Sergei Jerjomin  Jõgewa muuseumi arendamine ja erinevates projektides osalemine.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Liina Laurikainen – suure loomingulise võimega vabakutseline fotograaf.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Toomas Reisalu  Isikunäituse "Algus" korraldamise eest Jõgeva kultuurikeskuses.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Lianne Saage-Vahur – Jõgeva kooliteatri traditsiooni hoidja. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Ülle Ottokar  maalingute kavandite autorJõgeva valla noorte grafiti suvepäevadel ning möödunud aastal kavandas ta seinamaalingu Kaarepere rahvamaja siseseinale.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Maris Paas ja Janek Varblas  A. Kivirähki „Aabitsa kuke" lavastamine ja lavastuse esitamine erinevates rahvamajades üle Eesti. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Palamuse Kultuur – Ehtel Valk  Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud rahvakultuurinädala korraldamine. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Sadala Külade Selts  alates 2004. aastast vabatahtliku tegevuse edendamine Sadala piirkonnas, väärtustades ja arendades tasakaalustatult piirkonna 13 küla kogukondlikku koostööd, omakultuuri, rahvakultuuri. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Torma naisrühm – 20. aastat aktiivne ja tegus Torma naisrühm. 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Kultuuriselts Jensel  Jõgevamaa memme-taadi tantsupeo korraldamine Kuremaal.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Kuremaa naisansambel – Jõgevamaa esindamine Stokholmi Eesti majas 2018. aasta augustis toimunud Jõgevamaa päeval.

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Mittetulundusühing Tähetund  organiseerib ja rahastab üleriigilisi üritusi, mis on saanud tuntuks oma väga hea ja läbimõeldud korralduse poolest.