Spordikalender

« Zurück

Kuremaal selgusid Euroopa meistrid 64-ruudulises kabes

Kuremaa lossis lõppesid laupäeval Euroopa meistrivõistlused 64-ruudulises kabes, millel osalesid 13 riigi sportlased. Esmaspäevast laupäevani kestnud põhiturniiril läks võit nii meeste- kui ka naisteklassis Valgevenesse. Meestest sai kuldmedali Ihar Mikhalchenka ja naistest Yana Yakubovich. Valgevene naised said tegelikult suisa komikvõidu: hõbe- ja pronksmedali teenisid välja Vera Kvashchynskaja ja Ema Sauras. Meesteklassis said hõbeda ja pronksi Aleksandr Shvartsman Venemaalt ja Arunas Norvaishas Leedust. Ehkki eesti kabetajad individuaalarvestuses medaliheitlusse ei sekkunud, jõudis Eesti võistkondlikus arvestuses siiski esimese kolme hulka: meie mehed olid Leedu ja Venemaa järel kolmandad, naised Valgevene järel teised. Meeste põhiturniiril tegid kaasa ka Uno Plakk ja Kaljo Siimer Jõgevalt.

Kui välk- ja kiirturniiri (need peeti ära meistrivõistluste kahel esimesel päeval) individuaaltulemused oleme juba varem avalikustanud, siis nüüd võib neile lisada ka võistkondlikud tulemused. Välkturniiri esikolmikusse jõudsid Leedu, Venemaa ja Eesti mehed ning Valgevene, Eesti ja Leedu naised. Kiirturniiril oli meestest võistkondlikult parim Leedu Venemaa ja Eesti ees ning naistest Valgevene Eesti ja Leedu ees. Lisaks medalitele said paremad ka rahalised auhinnad: auhinnafond oli 25 000 dollarit.

Jõgeva kabeklubi tegi EM-i ettevalmistamisel ja läbiviimisel ära suure töö ning nii võistlejad, rahvusvaheline alaliit IDF kui ka Eesti Kabeliit jäi nende tehtuga väga rahule. Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev korraldas rahvusvahelisele kabeseltskonnale möödunud pühapäeval vastuvõtu. Ühel õhtul said sportlased kuulata ka Rolf Roosalu kontserti. Eile tegi Kuremaa lossi üllatusvisiidi Eesti Rahvusringhäälingu võttegrupp. Nende salvestatud intervjuusid sai näha-kuulata Aktuaalse Kaamera spordiuudistes.

Lisaks IDF-ile, Eesti Kabeliidule ja mitmele erafirmale (Bueno, Moreen, Eksar-Transoil, Rollmer, Orthez) toetas EM-i Jõgeva vallavalitsus.

Foto: European Draughts-64 Championship 2021 Facebooki lehelt