Spordikalender

« Zurück

Kuremaal tunnustati maakonna paremaid tervisedendajaid ning sportlasi

Laupäeva õhtul tunnustasid Jõgevamaa spordiliit Kalju, Jõgevamaa spordiveteranide klubi, Jõgeva maakonna tervisenõukogu ja Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp Kuremaa lossis maakonna tublisid sportlasi ja tervisedendajaid.

Jõgeva valda tuli mitmeid tunnustusi nii spordielu edendajatele kui kiiduväärt tulemusi saavutanud sportlastele ning meeskondadele. Elutööpreemia pälvis Heino Põldoja (pildil), kes on Jõgevamaa spordiau kaitsnud sangpommispordis, kergejõustikus, maadluses ja orienteerumises ning alati edukalt.

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi maakondlik kultuuripreemia „Kultuuripärl" anti üle Ülar Poomile, kelle järjepidev töö ja entusiasm on tõstnud Jõgeva Eesti üheks tugevamaks kabekeskuseks.  

Jõgevamaa spordiliidu Kalju tänumeene:

Kaily Moones – aktiivne Jõgeva valla spordielu edendaja ja terviseedendamise nõunik.

Nelly Sepp – koolispordi edendaja Kuremaa lasteaed-algkoolis.

Arvo Raudsepp – noorte tennise arendaja Jõgeva vallas.

Märt Tralla – korvpalli edendaja Jõgevamaal.

Sander Õunapuu – edukas kergejõustiklane, Eesti meistrivõistluste pronksmedal kolmikhüppes ja U23 talviste meistrivõistluste hõbe.

Eesti Olümpiakomitee poolt pälvis Jõgevamaa sportlikuma perekonna tiitli perekond Kaasik Palamuselt. Pereisa Margus töötab päästjana Jõgeva päästekomandos. Tema hobideks on murdmaasuusatamine, jalgrattasõit ja rahvatants. Ta osaleb Estoloppeti maratonide ja Tartu maratoni ürituste sarjas. Pereema Lea töötab Palamuse lasteaias Nukitsamees abiõpetajana. Hobideks on jalgrattasõit, rahvatants, aiandus. Osalenud Tartu maratoni ürituste sarjas, ratta- ja kõnnimaratonidel. Perepoeg Markus töötab OÜ Meiledor põllumajandustehnika operaatorina. Hobideks suusatamine ja korvpall. Perepoeg Tauri on lõpetanud Otepääl Audentese spordigümnaasiumi murdmaasuusatamise eriala. Kuulunud Eesti juunioride koondisesse, esindanud Eesti koondist rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja võitnud  medaleid Eesti meistrivõistlustelt.

Jõgevamaa parimateks noorsportlasteks tunnistati Triinu Jalg ja Rasmus Randoja.

Triinu Jalg on U17 vanuseklassi Euroopa meister 64-ruuduses välkkabes, U17 Euroopa teine 64-ruuduses kabes, U17 EM-võistluste hõbe 64-ruuduses kiirkabes, U17 MM-võistluste pronks 64-ruuduses kiirkabes ja välkkabes. Eesti naiste meister 100-ruuduses kabes ja välkkabes. Eduka kabetaja treener on Jõgeva kabeklubis Arno Uutma.

Rasmus Randoja treenib saalihokimängijana Jõgeva spordiklubis Tähe treener Marko Saksingu juhendamisel ja kergejõustiklasena Tartu Ülikooli Akadeemilises spordiklubis treenerite Marika Mangluse ja Taivo Mägi käe all. Rasmus on saavutanud saalihokis Eesti meistrivõistlustel PAF saalihokiliigas 2. koha; U19 MM-võistluste 10. koha; U18 Eesti meistrivõistlustel 2. koha ning U16 Eesti meistrivõistlustel 1. koha. Kergejõustikus on ta 2000 m takistusjooksus Balti meister U18 ja U20 vanuseklassis ning Eesti meister 2000 m takistusjooksus U18, U20 ja U23 vanuseklassis.

Jõgevamaa parim noorte võistkond on Jõgeva spordiklubi Tähe ja Olivia 05 võistkond, kes on Eesti U16 vanuseklassi 2021. aasta meister saalihokis. Võistkonda treenivad Marko Saksing ja Mathias Einamann.

Jõgevamaa parim seeniorsportlane on Ülo Kuusk, kes võitis sangpommispordi MM-võistlustel veteranide klassis kahevõistluses 1. koha, rebimises 1. koha ja pikas tõukamises 3. koha.

Jõgevamaa parim treener on Jõgeva Kergejõustikuklubi Harta juhatuse liige ja kergejõustikutreener Piret Koll. Endise mitmevõistlejana pakub ta oma õpilastele võimalust proovida võimeid mitmel kergejõustikualal. Piret hoiab korraldajana ja peakohtunikuna Jõgevamaal elujõus traditsioonilist võistlussarja TV10 olümpiastarti, kus temagi õpilased edukalt osalevad. Maakonnas on Pireti vedada Jõgevamaa noorte meistrivõistlused kergejõustikus ja kergejõustiku neljavõistluses. Üleriigilisteks võistlusteks maakonna esinduse koostamisel ulatab ta alati abikäe nii organiseerimisel kui ka sportlaste ettevalmistamisel võistlusteks.

Jõgevamaa parima täiskasvanute võistkonna tunnustus läks Jõgeva spordiklubile Tähe. Eesti meistrivõistlustel PAF saalihokiliigas saavutati 2. koht. Klubi treeneriteks on Marko Saksing ja Mathias Einamann.

Jõgevamaa Spordiveteranide Klubi tunnustas:

Silvi-Mai Eermaa – parim naiskergejõustiklane, Eesti spordiveteranide mitmekordne meister.

Ave Säärits – parim naispetankist, Eesti spordiveteranide suvemängudel 4. koht.

Ülo Kuusk – parim sangpommitõstja, maailmameister.

Kaljo Siimer – parim meeskabetaja, Euroopa meistrivõistluste 19. koht.

Margus Kaasik – parim meessuusataja, Jõgevamaa spordiveteranide meister.

Aimur Säärits – parim meespetankist, Eesti spordiveteranide suvemängudel 4. koht.

Jõgeva maakonna tervisenõukogu tunnustas:

Tänukirjaga pikaaegse panuse eest ennetustöösse Eesti Punase Risti Jõgevamaa Seltsi esmaabiõpetajat Ene Viitkinit.

Tänukirjaga laste tervisekäitumise kujundamisel Palamuse lasteaia Nukitsamees Kusti rühma naiskonda. Rühma õpetajad Jaanika Vint, Riin Pärn, Katrin Lalin ja Eve Kadaja on südameasjaks võtnud, et lastel, lastevanematel ja rühma personalil oleks põnev lasteaias viibida ning töötada. Nad on algatanud ühiseid tegevusi laste tervislike eluviiside kujundamiseks. Oma tegevusega ollakse eeskujuks teistele lasteaedadele ja rühmadele.

Tänukirja tervisedendusliku tegevuse eest Jõgeva vallas pälvis Jõgeva vallavalitsuse spordi- ja tervisedenduse nõunik Kaily Moones. Kaily eestvedamisel valmis Jõgeva valla terviseprofiil ning sai algatatud valla seiklusmatkade sari.

Jõgevamaa tervist edendav organisatsioon on Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium. Kooli õppetöös ja huvitegevustes pööratakse tähelepanu aktiivse, tervisliku ja hooliva koolikeskkonna loomisesse. Nii jõutakse paljudeni, keda liikumise ja tervisliku eluviisi teema muidu ei pruugiks kõnetada. Oma tegevusega ollakse eeskujuks tervisekäitumise ning liikumisharrastuse edendamises.

Jõgevamaa tervist edendav tegu on vaimse tervise valikaine Jõgevamaa gümnaasiumis. Möödunud õppeaastal algatati gümnaasiumis vaimse tervise valikaine, mis oli avatud kõikidele kooli õpilastele. Kursusel loodi noortele turvaline keskkond, kus nad said vabalt arutleda ja iseennast paremini tundma õppida, avardada oma mina- ja maailmapilti, saada aru oma emotsioonidest, inimestest, kriisidest ja olukordadest meie elus. Kursus jätkub selgi õppeaastal. Eeskujuks ollakse ka teistele koolidele sarnaste õpilaste arengut toetavate lahenduste pakkumisel.

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi aastapreemiad:

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi tunnustuspreemia sai jäähokimängija Harri Koll. Möödunud hooajal tuli ta Tartu Välk 494 võistkonnas Eesti meistriks ja karikavõitjaks jäähokis ning mängis ka Eesti koondises.

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi aastapreemia pälvis 24-kordne Eesti meister kabes Merilii Jalg. Möödunud aastal tuli ta Eesti naiste meistriks 64-ruuduses tavakabes ja kiirkabes, samuti 100-ruuduses välkkabes. Euroopa meistrivõistlustelt võitis Merilii kuldmedali 64-ruuduses klassikalises kabes. Esikoht kuulus talle ka kiirkabes ja teine koht välkkabes.

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi elutööpreemia sai Heino Põldoja. Heino Põldoja on harrastanud erinevaid spordialasid ja teinud seda edukalt. Mitmel alal Eesti ja Jõgevamaa koondises võistelnud mees on võitnud medaleid paljudelt suurvõistlustelt. Veteranide MM-võistlustelt sangpommispordis on ta alates 1999. aastast võitnud kolm kuldmedalit, kaks teist kohta ja kolmanda koha. Kolm esikohta on ta saanud Euroopa veteranide meistrivõistlustelt ja kaks esikohta Balti karikavõistlustelt. Ta on paljukordne Eesti meister sangpommispordis. Kergejõustikus, kus ta võistleb aktiivselt praegugi, on ta enam kui 60-kordne Eesti meister. Ta on seenioride meister 400, 800, 5000 m ja krossijooksus. Heino 1992. aastal Kristiansandis Euroopa veteranide meistrivõistlustel joostud 800 m aeg 2.08,36 püsis Eesti rekordina veerand sajandit. Ta on esindanud Jõgeva rajooni ja Jõgeva maakonda aastatel 1967–1988 ka kreeka-rooma maadluses ja vabamaadluses. Aastatel 1971–1980 harrastas ta aktiivselt ja edukalt orienteerumist, kuuludes vabariigi paremikku auto- ja raadioorienteerumises. Eesti Spordiveteranide Liit valis Heino 2001. aasta Eesti parimaks mees-veteransportlaseks. Aktiivselt on ta teinud ja teeb tänagi kohtunikutööd sangpommispordis.

Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi maakondlik kultuuripreemia „Kultuuripärl" anti üle Ülar Poomile, kelle järjepidev töö ja entusiasm on tõstnud Jõgeva Eesti üheks tugevamaks kabekeskuseks.

Jõgeva Kabeklubi aktiivse juhina on Ülar olnud algatajaks ja läbiviijaks mitmetele üleriigilistele ja rahvusvahelistele kabeturniiridele. Möödunud aastal said tema eestvedamisel esmakordselt Jõgeva vallas Kuremaal teoks Euroopa meistrivõistlused kabes. Suurvõistluste toomine Eesti maapiirkonda Jõgevale on ainulaadne saavutus.

Lisaks on ta olnud peakorraldajaks veel Eestimaa Spordiliidu Jõud kabe meistrivõistlustel, Jõgevamaa meistrivõistlustel erinevates kabeliikides, samuti mitmetel traditsioonilistel lahtistel üleriigilistel ja ka rahvusvahelistel kabeturniiridel. Aastaid on Ülar teinud oma tööd Jõgeva Kabeklubis südamega ning igapäevase töö kõrvalt.

 

GALERII