« Zurück

Kultuuriedendajate tänusündmusel tõsteti esile ka Jõgeva valla tegijaid

14. mail Põltsamaa kultuurikeskuses toimunud tänusündmusel tunnustati Jõgevamaa kultuuriedendajaid. Välja anti Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi tunnustus- ja aastapreemiad ning Eesti Rahvakultuuri Keskuse tänukirjad ja tubli tegija tunnustused. Esile tõstetute hulgas oli ka Jõgeva valla kultuuriinimesi.

Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi tunnustuspreemiaga tõsteti esile Romet Allingut ja Marta-Helene Hansingut kui tuleviku pärimusmuusikuid. Tegevuse eest Jõgevamaa kultuuriürituste korraldamisel sai tunnustuspreemia Indro Koks. Jõgevamaa ekspertgrupi aastapreemiaga tõsteti esile Tiina Mihhailovit kui parimat maaraamatukoguhoidjat. Mullu Torma ringtallis etendunud suvelavastus „Kuldõun puukausis" tõi meie valda suisa kaks aastapreemiat: selle pälvisid lavastuse looja Janek Varblas ja projektijuht Liina Abram (pildil).

Eesti Rahvakultuuri Keskuse tänukirja pälvisid Sirje Kiis (eesti rahvatantsutraditsiooni hoidmise ja arendamise eest ning seoses Palamuse naisrühma Sirtsuline 20. aastapäevaga) ja Merike Katt (eesti meestelaulu hoidmise ja arendamise eest ning seoses Jõgeva meeskoori Mehis 45. aastapäevaga).

Eesti Rahvakultuuri Keskuse tubli tegija tunnustuse said Terje Kärmas (panuse eest Jõgevamaa harrastusteatri rikastamisse ja edendamisse), Virve Muser (eesti rahvatantsutraditsiooni pikaajalise hoidmise ja arendamise eest ning 15 aastat kestnud töö eest segarühma Paunvere Tootsid-Teeled juhendamisel), Lii Karro (panuse eest laste laulu- ja muusikahuvi hoidmisel ja arendamisel) ning Alice Hansing (panuse eest rahvusliku käsitöö hoidmisel ja arendamisel).

Tänusündmust juhtisid ja muusikalisi vahepalu esitasid Kaire Vilgats, Bert Pringi ja Kaarel Orumägi, kitarril musitseeris Karl Kanter.

Foto: Põltsamaa kultuurikeskuse kodulehelt, autor Ellar Sügiste