« Zurück

Maal elamise päev sai avalöögi Raplas

Juba sel laupäeval toimub üle-eestiline külastussündmus „Maal elamise päev", mille avaüritus peeti eile, 22. septembril Raplamaal.

Avamisest käis osa saamas ka Jõgeva valla esindus. Abivallavanem Aive Tamm, vallavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Eva-Kristi Hein, arendus- ja ettevõtlusspetsialist Reelika Kivimurd ning Torma ja Vaiatu rahvamaja kultuurijuht Liina Abram osalesid näidiskülastusel, mille käigus tutvuti MTÜ-ga Raikküla Kultuurikeskus, Kabala lasteaed-põhikooli ja Parvematkad OÜ-ga.

Rapla kultuurikeskuses toimunud arutelu käigus rääkis rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika osakonna nõunik Sulev Valner kohalikust omavalitsusest kui kohaliku elu korraldajast koostöös kogukondade ja ettevõtjatega. Maaeluminister Arvo Aller avaldas oma ettekandes arvamust, et koroonaviirusest tingitud eriolukorra ajal alanud maale minemise jätkumist tuleks toetada vastavate meetmetega. Rahvastikuminister Riina Solman rääkis rahvastiku ja perepoliitilisest vaatest maaelule. Piret Zahkna rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonnast tutvustas uut platvormi „Minu omavalitsus", mis võimaldab võrrelda teenuste olukorda ja taset eri omavalitsustes. Tippkokk Ants Uustalu rääkis oma maal elamise ja töötamise kogemusest.

26. septembril avavad Jõgeva vallas „Maal elamise päeva" raames oma uksed Torma piirkonna asutused ja ettevõtted. Täpsem kava avaneb siinsel kodulehel „Maal elamise päeva" logole klikates.