« Zurück

Suurjäätmete kogumisring Jõgeva vallas

Jõgeva vallavalitsus korraldab Jõgeva valla kodumajapidamistes tekkinud suurjäätmete kogumisringi. Suurjäätmeid (mööbel (lauad, toolid, kapid, diivanid, aiamööbel jms), vaip, kardinapuud, madratsid, vann, jalgratas, lapsevanker jms.) võetakse tasuta vastu ainult eraisikutelt.
Suurjäätmetena ei käsitleta ja ei võeta vastu ehitusjäätmeid (sh WC-pott), aknaid, uksi, suuremõõtmelisi probleemtooteid nagu autoromud ja nende osad (sh rehvid), elektri- ja elektroonikaseadmed või nende osad (sh pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid jne) ning ohtlikud jäätmed.
Suurjäätmeid võetakse kogumisringi käigus vastu kuni 3 m3 ühe elaniku kohta. Võta kaasa vabas vormis eelnevalt täidetud taotlus, milles on kirjas: nimi, kontaktandmed, tekkekoha aadress ja jäätmete kogus (m3). Jäätmete kogust kontrollib vastuvõtja üle.
 

Vastu ei võeta:
1. mittevastavaid jäätmeid, sh elektroonikat, rehve, plasti, ohtlike jäätmeid jne;
2. kui tuuakse rohkem kui etteantud kogus, keeldub vastuvõtja suurjäätmete vastuvõtmisest mahus, mis ületab 3 m3 ühe inimese kohta kui piirkogust üle anda soovival eraisikul puudub teise eraisiku kirjalik volitus.
Kogumiskohta suurjäätmete toomiseks peab elanik leidma ise transpordi ja paigaldama konteinerisse. Eelnevalt ja võimalusel lammutada kapid lahti.

Kontakt: keskkonnaspetsialist Taimi Eesmäe, tel 776 6509, e-post: taimi.eesmae@jogeva.ee