2020. aasta kultuuripreemiad

Korraldajapreemia pälvis MTÜ Jõgeva MC, kogukonnapreemia MTÜ Sadala Külade Selts ja Loomepreemia Janek Varblas!

 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 JANEK VARBLAS tõi möödunud aasta augustis Palamuse muuseumi õuel välja ainulaadse ja enneolematu heli-, valgus- ja püroefektidega lavastuse „Tuledes Paunvere". Ta oli ka lavastuse teksti autor. „Tuledes Paunvere" etendused rikastasid olulisel määral Palamuse piirkonna, Jõgeva valla ja maakonna ning kogu Eesti kultuurielu, eriti kui arvestada, et paljud kultuuriüritused 2020. aastal ära jäid.

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 MTÜ JÕGEVA MC on juba aastakümneid korraldanud  rahvusvahelist motomatkajate kokkutulekut Jõgevatreff. Tänavu toimub see kolmekümnendat korda. Jõgevatreff on üks tugevamaid kaubamärke, millega Jõgeva piirkonda vähemalt motomaailmas seostatakse. Jõgeva MC on korraldanud sündmust peaasjalikult oma jõu ja nõuga. Klubiliikmete vahel on ülesanded ära jaotatud ning tulemus on alati suurepärane ja kiiduväärt. 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 MTÜ SADALA KÜLADE SELTS on tegutsenud aastast 2004, hoides pühendunult kogukonna traditsioone. Selts panustas 2020. aastal olulisel määral Sadala rahvamaja fassaadi uuendamisse ja hoone ümbruse arendamisse. Selts korraldab aktiivselt mitmesuguseid kogukonnale, aga ka laiemale publikule suunatud üritusi. Rahvamajas tegutseb mitu kultuurikollektiivi: segakoor Sõbrahing, Sadala Külade Teater, naisrühm ja meeste rahvatantsutrupp SaMaKas.

 

Jõgeva valla kultuuripreemia nominendid:

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Lianne Saage-Vahur - Korraldanud aastast 1993 Betti Alverile pühendatud üleriigilisi luulepäevi "Tähetund". 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Palamuse muuseumi kollektiiv - Heli-, valgus- ja püroetenduse "Tuledes Paunvere" korraldamine.

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Liina Abram - Pühendunud kultuurijuhina on kujundanud mitmest üritusest tõelise kogukonnaürituse. 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 MTÜ Käsitöökoda Kuldne Õlg - Aktiivne koolitusõhtute ja EHE märgisega ekskursioonide korraldaja. 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Imre Mihhailov - Kultuurisündmuste tugiteenuse pakkuja, aidates teostada ürituste heli- ja valgustehnilised lahendused. 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 MTÜ Tantsustuudio Cestants - Korraldas tantsuvõistluse "Cestants Jõgeva Dancestar".

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Seltsing Torma Hõbedane - Väärika ajalooga pensionäride ühendus, kes korraldab eakate huvitegevust ja ekskursioone. 

Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Torma naisrühm - Naisrühma korraldatavad üritused aitavad hoida piirkonna kultuuritraditsioone.

 

Pildigalerii kultuurivaldkonna tunnustusüritusest, mis toimus 4. juunil 2021 Kaarepere rahvamajas.