« Back

Sadalas ja Tormas saab nüüd postiteenust raamatukogudest

Tormas ja Sadalas pakutakse kohalikele elanikele Omniva postipunkti teenust raamatukogudes. Oktoobri alguses alustati teenuse osutamist Sadalas ning paari päeva eest ka Tormas.

Elanikel on võimalik kasutada mitmeid teenuseid nagu näiteks kirjade ja pakkide saatmine ja kättesaamine, ajakirjanduse tellimine, maksete tegemine ning markide, ümbrike ja teiste postikaupade ostmine.

Jõgeva abivallavanem Angela Saksing sõnas, et see on ainult tervitatav, kui raamatukogud aitavad kogukonnale vajalikke teenuseid osutada. Sadalas pole pärast postkontori sulgemist postipunkti mitmed aastad olnud. „Tore, et raamatukogu juhataja Ulvi Luht oli nõus proovima ning inimestele vajaliku teenuse käivitama," märkis Saksing.

Jõgeva Raamatukogu direktor Kristi Pukk nentis, et teenuse osutamine tähendas raamatukogutöötajale küll teise ameti juurde õppimist, ent nende eesmärk oli pakkuda kogukonnale lisavõimalusi. Pukk kinnitas, et uuele väljakutsele mindi vastu positiivse tundega. Enne ei tea, kuidas läheb ja toimib, kui pole proovinud.