2019. aasta kultuuripreemaid

Loomepreemia pälvisid Karmo Toome ja Piret Järv, korraldajapreemia Pille Tutt ja kogukonnapreemia Luua külaselts.
 
 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 KARMO TOOME on Palamuse esmamainimise aastapäevale pühendatud kontsert-lavastuse autor (koostöös Rainer Lainemäe ja Marite H. Butkaitega). Lavastusse kaasati Palamuse piirkonna kollektiivid: harrastusnäitlejad, lauljad, tantsijad. Karmo Toome eestvedamisel toimus eelmise aasta augustis Palamuse laululaval öölaulupidu. 
Karmo Toome panus Palamuusika laulustuudio eestvedajana ning Palamuse amatöörteatri juhendaja-lavastajana rikastab Jõgeva valla kultuurielu ja kaasab sellesse uut põlvkonda. 
 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 PIRET JÄRV on Jõgeva kunstikooli õpetaja ja Kunsti Kodu perenaine. Ta korraldas eelmisel aastal õpilastetööde näituse „Must ja valge". Ta on läbi viinud keraamikakursuseid nii õpilastele, noortekeskuse noortele kui täiskasvanutele. 
Piret Järv julgustab, inspireerib ja innustab olema loov, jagades oma kogemusi noortele ja täiskasvanutele Youtube´i videoblogis Piret. Ta osaleb aktiivselt ja eksponeerib Jõgeva valla kunstnike töid Betti Alveri muuseumi poolt korraldatud uues loominguliste ürituste sarjas – „Naistele". Pireti tööd on esindatud Põltsamaa galerii pART poolt korraldatud Jõgevamaa kunstnike ühisnäitustel.
 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 PILLE TUTT on Sadala Külade Selts juhatuse esimees ning edukas projektijuht. Tema kirjutatud ja elluviidud projektid arendavad piirkonna kultuurielu ja aitavad talletada koduloolist kultuuri. Sadala piirkonnas tähistati laulu- ja tantsupeo tule teekonnaga kolme küla: Kantküla, Sadala ja Ookatku esmamainimise 600. aastapäeva. Küladesse paigaldati selle tähistamiseks tänuplaadiga maakivid. Mullu peeti rahvapeoga seltsi 15. aastapäeva, Sadala I laulupäeva 85. aastapäeva ja lauluseltsi Edendus 135. aastapäeva. Toimus ka Sadala Külade Seltsi ja Külade Teatri ühisprojekt Sadala VII Külateatrite Päevad.
 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 LUUA KÜLASELTS MTÜ on kokkuhoidva seltsina ja kogukonnana silma paistnud sõbraliku ja aktiivse ühinguna. Selts on koostööaldis piirkonna ettevõtjate ja omavalitsusega ning aitab hoida piirkonna traditsioone. Koostöös Luua metsanduskooliga on toimunud mitmed kultuurisündmused. Suurim neist oli Luua mõisa 500. aastapäeva tähistamine möödunud suvel. Ajarännak viis külalised (Ludenhofi Luua) mõisasse, kus herr Luden prouaga korraldas vastuvõtu. Aastapäeva puhul avati päikesekell Luua. Külaseltsi eestvedamisel on mitmete heategevuslike sündmuste ja projektide abil valminud Luua mänguväljaku esimene etapp.
 
Jõgeva valla kultuuripreemia nominendid: 
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Gennadi Lapin – rahvusvaheliste kunstinäituste korraldamise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Ülle Ottokar – rahvusvahelises projektis „Rural Urban Art" osalemise ja seinamaalingu „Vanaema puu otsas" loomise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Karmo Toome – Jõgeva valla kultuurielu mitmekesistamise ja muusikaürituste korraldamise eest Palamuse piirkonnas.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Kuremaa Külaselts – aktiivse kogukonna kaasamise ja sündmuste korraldamise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Luua Külaselts – aktiivse kogukonna kaasamise ja sündmuste korraldamise eest.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Palamuse naisrühm Sirtsuline – suure panuse eest piirkonna kultuuriürituste korraldamisel.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Torma Kultuur MTÜ – kogukonna kaasamise ja sündmuste korraldamise eest Torma piirkonnas.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Torma naisrühm – suure panuse eest piirkonna kultuuriürituste korraldamisel.
Large Blue Diamond on HTC Sense 7 Rahvamuusikaansambel Tuustar – muusikaelamuste pakkumise ja rahvamuusika populariseerimise eest.