Jõgeva valla piirkonnad on jagatud nelja aastaaja vahel

Jõgeva valla neli piirkonda on jagatud nelja aastaaja vahel. Jõgeval toimunud talvetrallil kuulutati välja, et valla talvekeskus on külmalinnas Jõgeval. Tänavu avasime jääskulptuuri sea-aasta tähistamiseks, sulatasime traditsiooniliselt jääpurikaid, toimus tuleskulptuuri põletamine Põhjamaise trummiringi saatel ja noorte eestvedamisel ehitasime lumelinna. Tulevikus loodame tuua veelgi Jõgevale veelgi talvekeskuse tiitliga sobivaid sündmusi.

 

 

 

Kevadkeskus Torma

Mätsis jõuab rändkarikas kevadkeskusesse Tormasse. Kevadsündmused algasid 9. märtsil naistepäevale pühendatud tantsupeoga. 6. aprillil toimub Torma rahvamajas traditsiooniline A. Raudkatsile pühendatud tantsuõhtu, kus kevadkeskuse tiitel pidulikult üle antakse. Torma kultuurielu traditsioonid on pika ajalooga ja mõnedki neist on seotud C. R. Jakobsoni nimega. 12. aprillil toimub Jakobsoni kõnevõistlus koolinoortele, 21. aprillil toimub EELK Torma Maarja koguduses ülestõusmispüha jumalateenistus, kus esineb ka Torma vaieldamatu trump – Eesti vanim puhkpilliorkester. 19. mail peetakse Vaiatus Jakobsoni talupäeva, kuhu kõik on oodatud amplite, istikute, aiamööbli ja muuga kauplema.

 

Suvekeskus Kuremaa

Suvekeskus on Kuremaa, mille ilus mõisapark ja rand lausa kutsuvad suvemõnusid nautima. Suvekeskuse märksõnad on ülevallaline jaanipäev 23. juunil, mil rannas toimub tantsupidu ansambliga ONUD, ning küüslaugufestival augusti lõpus, mis toob huvilised kokku nii Eestist kui välismaalt. Küüslaugufestivali jätkuürituseks on öölaulupidu Palamusel. Karmo Toome ja Palamuusika MTÜ eestvedamisel toimuvast sündmusest saab loodetavasti võimas traditsioon. 25.–28. juulini on Kuremaa mõisakompleks tsiklimeeste pärusmaa – Jõgeva MC korraldatav rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff toimub juba 27. korda. Lossis toimuvad suvekuudel klassikalise muusika õhtud.

 

Sügiskeskus Palamuse

Suure Paunvere väljanäituse, laada ning nunnunäituse külastamine on Jõgevamaal sügise lahutamatuks osaks. 21. septembril toimub laat juba 22. korda. Palamuse piirkond on sellel aastal mitmeti esile tõstetud – möödunud aastalõpus taasavati seal kihelkonnakoolimuuseumi uuendatud ja laiendatud kompleks, tänavu tähistame Palamuse esmamainimise 785. aastapäeva. Sel puhul saab 23.–25. augustini teoks tihe kultuuriprogramm, külla sõidab ka sõprusvalla Kaarina Cantilena laulukoor. Palamuse esmamainimise pidulik kontsert-aktus toimub 22. novembril Palamuse rahvamajas.

Seega pöörame eelkõige kultuurisündmuste kaudu tähelepanu neljale piirkonnale ja koostöös sealsete koostööpartneritega plaanime programmi aasta-aastalt täiustada.