« Back

Kuremaa kutsub valla suvekeskuse programmi nautima

Eile, 21. juunil algas suvi ja samal päeval asus Kuremaa Jõgeva valla suvekeskuse õigustesse. Suvekeskus kuulutati avatuks Kuremaa rannas, kus valla kevadkeskuse Torma esindaja, Torma ja Vaiatu rahvamaja kultuurijuht Liina Abram andis Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskuse juhatuse liikmele Tiina Tegelmannile üle valla kultuuriaasta rändkarika. Vallavalitsuse poolt tõid suvekeskuse rahvale tervisi vallavanem Angela Saksing ja abivallavanem Viktor Svjatõšev. Kingituseks tõid nad reketite komplekti ning taimekasti, kust võis lillede kõrvalt leida ka söödavate viljadega taimi, näiteks maasikaid. Angela Saksing tuletas meelde, et vanarahva uskumuse kohaselt võis suvise pööripäeva ilma järgi kogu suve ilma ennustada. Selle uskumuse kohaselt võiks tänavu soe ja päikseline suvi tulla.

Tiina Tegelmann tõdes, et valla suvekeskusena on Kuremaal paremad võimalused tutvustada neid väärtusi, mis sellel paigal olemas on: ajalugu, kultuuri- ja sporditraditsioone, kaunist Kuremaa järve jne. „Ka kaugemad külalised on meid üha paremini üles leidma hakanud, nii et Kuremaa on suvekeskuse tiitlit igati väärt. Suvekeskuse programmi olemegi üles ehitanud mitte ainult kohalikku publikut, vaid ka kaugemaid huvilisi silmas pidades," ütles Tiina Tegelmann. Tema sõnul võib suvekeskuse kavast leida etendusi, kontserte, spordivõistlusi ning traditsioonilisi suurüritusi nagu motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff ja küüslaugufestival. Taas osaleb Kuremaa loss külastusmängus „Unustatud mõisad". Kuremaa jaoks märgilise tähendusega on ka 16. juulil toimuv Kuremaa sovhoostehnikumi endiste õpilaste, õpetajate ja töötajate kokkutulek.

Suvekeskuse väljakuulutamisele järgnes ansambli Naised Köögis meeleolukas kontsert. Kuremaa ootab kõiki ka järgmistele suvekeskuse programmi üritustele!