« Back

Palamusel peeti vana aja koolitunde

Jõgeva valla koolide esimese klassi õpilased käisid 14. oktoobril Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseumis vana aja koolitundi pidamas. Ühekorraga kõik 133 last mõistagi muuseumi klassituppa ei mahtunud, vaid tundi tuli pidada kolmes jaos. Muuseumipedagoog Aili Kalavus tutvustas lastele vana kihelkonnakoolimaja ja vana aja koolielu ning uuris, kui palju lapsed esimeste kuude jooksul koolitarkust omandada on suutnud. Koolitunni lõpus tegid lapsed tutvust ka vallajuhtidega. Vallavolikogu esimees Aivar Kokk ja vallavanem Tiit Lääne jutustasid lastele mõned lood oma kooliajast ning kinkisid neile Kätlin Kaldmaa kirjutatud lasteraamatu „Ajalend".

Aivar Kokk avaldas heameelt selle üle, et tema poolt 2004. aastal algatatud traditsioon kutsuda maakonna koolide esimese klassi õpilased Palamusele vana aja koolitundi, on nii kaua püsinud. 2004. aastal oli ta maavanem, nüüd sai ta samal üritusel osaleda vallavolikogu esimehena. Päev varem, 13. oktoobril käisid vana aja koolitunnis Mustvee ja Põltsamaa valla koolide esimese klassi lapsed.

Jõgevamaa koolide esimese klassi õpilaste Palamusel käiku korraldas Jõgeva vallas tegutsev MTÜ Jõgeva Linna Noortekeskus Paus. Ettevõtmist toetati maakonna koolide ühisürituste rahast. Lapsed ja õpetajad said soovi korral tutvuda ka Palamuse muuseumi uue peamajaga ning külastada Elistvere loomaparki.