Spordikalender

« Tagasi

Kuremaal algasid Euroopa meistrivõistlused 64 ruudu kabes

Kuremaal algasid täna Euroopa meistrivõistlused 64 ruudu kabes. Tiitlivõistlustel, mida korraldab Jõgeva Kabeklubi koostöös Eesti Kabeliidu ja Rahvusvahelise Kabeföderatsiooniga (IDF), osaleb umbes 60 kabetajat 13 riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Valgevenest, Moldovast, Tšehhist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Suurbritanniast, Norrast ja Iisraelist.

Võistluste pidulikul avamisel said sõna IDF-i president Vladimir Langin, Eesti kabeliidu president Tarmo Tulva, Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev ja mitmekordne maailmameister 100 ruudu kabes Aleksandr Švartsman. Kõnelejad tunnustasid Jõgeva Kabeklubi eesotsas Ülar Poomiga selle eest, et nad keerulisele koroonaajale vaatamata EM-i korraldamise siiski ette võtsid ja selle kordaminekuks suure töö ära tegid. Tarmo Tulva kiitis ka Jõgeva valda EM-i toetamise eest, Vladimir Langin andis aga Viktor Svjatõševile kui kabeelu toetajale üle IDF-i aumärgi. Kauneid hetki pakkus avamisel Arsise käsikellade ansambel Tartust.

Euroopa meistrivõistluste korraldamine usaldati Jõgeva kabeklubile tänu sellele, et nad on oma suutlikkust veenvalt tõestanud. Nende korraldusel toimusid algul väiksemad rahvusvahelised turniirid, 2018. ja 2019. aastal aga juba maailmakarika etapid. Oli siis toimumiskohaks Jõgeva või Kuremaa, kõik oli läbi viidud tipptasemel. „Tänu Jõgeva Kabeklubile on Jõgeva juba mõnda aega olnud aktiivselt maailmakaardil," ütles Viktor Svjatõšev.

Täna võisteldakse Kuremaal kiirkabes, homme välkkabes. Esmaspäeval algab põhiturniir, mis kestab 18. septembrini. Tänasel kiirturniiril löövad kaasa ka Jõgeva valla kabetajad Triinu ja Merilii Jalg, Kaljo Siimer ja Uno Plakk.