« Tagasi

Eesti künnimeistrivõistlused peetakse tänavu Kuremaal

Täna peeti Eesti Künniseltsi eestvedamisel Kuremaa lossis plaani septembris Jõgeva vallas Eesti künnivõistluste korraldamiseks.

Teiste seas osalesid kohtumisel Jõgeva vallavanem Tiit Lääne, Eesti Taimekasvatuse Instituudi, agronoomide, Kuremaa külaseltsi, põllumajandusettevõtete ja põllumajanduslikku haridust pakkuvate kutseõppeasutuste esindajad.

Kohtumisel lepiti kokku, et künnivõistlus leiab aset 18. ja 19. septembril Kuremaa kandis Mooritsal asuvatel põldudel. Esialgse kava kohaselt korraldatakse kahepäevased võistlused, ent Eesti Künniseltsi juhatuse liige Margus Ameerikas sõnas, et sõltuvalt olukorrast ollakse valmis võistlust ka ühele päevale kohandama.

Kui õnnestub läbi viia kahepäevane programm, siis pakutakse põnevat elamust tervele perele. Eeldatavasti tuleb künnivõistlusel arvestada kuni 30 võistlejaga. Võistluste kõrval saavad huvilised osa kultuuriprogrammist, proovida ning osta kohalikke maitseid, tutvuda künnivõistluste ajalugu tutvustava väljapanekuga, külastada Eesti Taimekasvatuse Instituuti ning kaasa elada agronoomide kutsevõistlusele. AS A. Tammelist lubas Arvi Tammel väljas olla oma ettevõtte põllumajandustehnikaga. Lastel on aga võimalik lustida põllundusteemalises lastelinnakus. Täpsem ajakava saab paika siis, kui on teada valitsuse edasised suunised ürituste korraldamisel.

Kuremaal selguvad parimad kõrre- ja rohumaa kündjad esindavad Eestit tuleval aastal Iirimaal toimuvatel künni maailmameistrivõistlustel.