« Tagasi

Jõgeva valla terviserajad peavad inimesi liikuma kutsuma

Täna kohtusid Jõgeva vallvanem Tiit Lääne ja abivallavanem Aive Tamm SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokesega, et arutada võimalusi Jõgeva valla terviseradade atraktiivsemaks muutmiseks.

Esimeste tegevustena on plaanis leida võimalused ja lahendused Jõgeva kruusaauku maastikuratta õpperaja loomiseks ning Kuremaa terviserajale lumekahurite soetamiseks, et tagada suusatamisvõimalus ka lumevaesel talvel. Hinnanguliselt läheb raja lumega varustamiseks tarvis kahte kahurit ja pumpa. Lisaks on vaja rajada kaev ning tiik, milles vesi jahtub ning millest on võimalik lume tootmiseks piisavas koguses vett pumbata.

Jõgeva vallas on üks uhkemaid talispordikohti Laiuse mägi. Tulevikus on plaanis koguda ideid, kuidas Laiuse mäe sportimisvõimalusi veelgi paremini esile tuua. Seal on juba olemas osa vajalikust taristust, lisaks on inimestel harjumus seal talviti kelgutamas ja suusatamas käia.

Vallajuhid ning SA Eesti Terviserajad esindajad kohtuvad uuesti 14. juulil, et külastada eelpool nimetatud kohti, saada ülevaade praegusest olukorrast ning anda hinnang edasisteks tegevusteks.