« Tagasi

Torma kooli juures avati Marta ja Erich Annokile pühendatud pink

Täna avati Torma põhikooli juures kauaaegsetele õpetajatele Marta ja Erich Annokile pühendatud pink. Kui Erich Annok lahkus meie hulgast juba 2003. aastal, siis Marta Annok, kel täitus kolmapäeval 92. eluaasta, viibis avamisel kohal ning sai pingist rõõmu tunda.

Esimene pühendusega pink – direktorite pink – paigaldati Torma kooli juurde möödunud aasta oktoobris ja sellega avaldati austust kooli eri aegadel juhtinud 14 inimesele. Tänavu otsustati siis austada nimelise pingiga abikaasadest teenekaid õpetajaid. Marta ja Erich Annok tulid mõlemad Torma kooli tööle 1950. aastal. Marta õpetas seal 1989. aastani ajalugu ning Erich 1991. aastani matemaatikat ja tööõpetust. Nii et Martal kogunes tööstaaži Torma koolis 39 ja Erichil 41 aastat. „Erich Annok oli legendaarne õpetaja: kui ta uksest sisse astus, oli klass teda täis, nii et tunnis korra hoidmiseks ei pidanud ta eraldi pingutama. Ta oli range ja nõudlik ning kõik tema käe all matemaatikat õppinud on edasises elus arvude maailmas hästi hakkama saanud," ütles Torma kooli hoolekogu esimees Karl Põder. Marta Annok on tema sõnul tuntud oma eriliselt hea aastaarvude ja faktide mäletamise poolest.

Kooli juurde pühenduspinkide paigaldamise algatas kooli hoolekogu koostöös vilistlaste ja kooliperega. „Kuna Torma on väike koht, peame oma ajalugu ja tähtsate inimeste mälestust hoidma," sõnas Karl Põder. Pinkidel on tema sõnul ka praktiline väärtus: neil istudes on õpilastel, õpetajatel, vanematel ja kõigil möödujail võimalus jalgu puhata või niisama aega veeta.

„Nagu mullu, tahtsime ka tänavu pingi avada õpetajate päeval, ent koroonaviirusest tingitud tarneraskuste tõttu saime pingi valmistajalt kätte alles nüüd. Aga sellest polnud midagi. Nüüd sai pingist justkui Marta Annoki sünnipäevakink," ütles Karl Põder. „Kooli hoolekogu on tänulik neile, kes pingi valmistamist ja paigaldamist toetasid. Pingi valmistamist toetas kohalik ettevõte, kool tellis pingile sildi ja hoolekogu hoolitses, et pink kohale saaks."

Pingi avamisel käis Torma rahvast ja päevakangelast Marta Annokit tervitamas Jõgeva vallavanem Tiit Lääne. Sündmusest said osa ka Marta ja Erich Annoki lapsed ja lapselapsed.

„Kooli juures ruumi on, nii et saame kindlasti veel pinke paigaldada," ütles Torma kooli hoolekogu esimees Karl Põder.

Foto: erakogu