« Tagasi

Maa-amet viis kaardirakendused üle uuele kasutajaliidesele

Maa-amet on kõik Flash kasutajaliidest kasutavad avalikud kaardirakendused üle viinud X-GIS 2 kasutajaliidesele, sest eelmise aasta lõpus lõppes Adobe Flash tarkvara tugi. Viimastena viidi üle kohanimeregistri ja planeeringute kaardirakendused. X-GIS 2 põhineb vabavaralistel komponentidel ja töötab kõigi veebilehitsejatega, samuti mobiilides ja tahvelarvutites.

Maa-ameti Flashi kaardirakenduse viited võivad paljudel juhtudel jätkuvalt erinevates portaalides või kodulehtedel kasutuses olla. Uude versiooni viitamise kohta leiate infot geoportaalis olevalt X-GIS 2 kasutajaliidese infolehelt, kus on ka toodud viitamise kohta näiteid. Detailsemate küsimuste korral võite pöörduda kaardiserveri toe poole kaardirakendus@maaamet.ee / 675 0866 või kirjutada geoinfosüsteemide büroo juhtaja Sulev Õitspuule (sulev.oitspuu@maaamet.ee).

Täname kaardirakenduste kasutajaid, kes on 2006. aastast Flash kasutajaliidest kasutanud. Oleme nende aastate jooksul saanud teilt palju tagasisidet ja ettepanekuid, mis on aidanud kaardirakenduste kasutajaliidest teha veelgi paremaks. Suur osa neist mõtetest on ka X-GIS 2 kasutajaliideses realiseerunud.

Kõik kaardirakendused on jätkuvalt kättesaadavad läbi Maa-ameti geoportaali alamvalikust „Kaardirakendused".