« Tagasi

Suur kevadkoristus: Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb jälle Jõgevale ja seekord ka Palamusele

24. aprillil tuleb Uuskasutuskeskuse kaubik taas külla Jõgevale ja peatub lisaks Palamusel. See on mugav võimalus kodu lähedal anda uuesti ringlusse neid korralikke asju, mis on kodus kasutult seisma jäänud ja võtavad asjatult ruumi.

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub kell 11–12 Jõgeva vallavalitsuse (Suur 5) parklas ja kell 12.30–13.30 Palamusel endise Riina poe parklas. Esimest korda külastas Uuskasutuskeskuse kaubik Jõgevat juba jaanuaris ning vaatamata talvisele ajale võtsid jõgevalased võimaluse väga hästi vastu. Sellest tingitult tekkiski mõte, et aprillis teha peatus ka Palamusel.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, sisustusesemeid, kodutekstiile, väiksemat kodutehnikat ja ka toataimi. Kodust võib ära tuua ka hooajavälised asjad, näiteks kelgud ja soojad rõivad, mida enam ei vajata. Üle Eesti tegutsev Uuskasutuskeskus suunab kõik korralikud asjad uuesti ringlusse. Nii toimides aitab Uuskasutuskeskus säästa ressursse, mis kuluks  uute asjade valmistamiseks, ning hoida Eestimaa puhtamana.

„Uuskasutuskeskus teeb üle-eestilisi kogumisringe, et asjade ära andmine oleks inimestele võimalikult mugav ja heas korras asjad ei lõpetaks prügis. Pealegi võib ühe inimese jaoks seisma jäänud ja kasutuks muutunud ese olla teise jaoks vägagi vajalik," märkis Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Iga aasta päästab keskus sadu tonne heas korras asju prügisse jõudmast.

Uuskasutuskeskus ei võta turvalisuse kaalutlusel vastu laste turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite. Samuti palub Uuskasutuskeskus mitte tuua määrdunud ja katkiseid esemeid. Uuskasutuskeskusel puudub endal võimekus asju parandada, lisaks võib katkine asi olla ohuks järgmisele kasutajale.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, osa müüki. Isemajandava mittetulundusühinguna katab Uuskasutuskeskus asjade müüki panekuga poodide tegevuskulud. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 15 poodi, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu mitmeid abivajajaid, näiteks igakuiselt Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperesid. Uuskasutuskeskus toetab teadlikku tarbimist ka laenutuste kaudu, sest mõnikord on vaja kindlaid asju vaid piiratud ajal. Heaks näiteks on muusikavideod, kuhu on erinevaid esemeid vaja vaid võtete. Veel toetab Uuskasutuskeskus mitmesuguste materjalidega käsitöölisi, kunstitudengeid ja õpilasfirmasid.