« Tagasi

Jõgeva valda külastas Rumeenia suursaadik

Täna viibis Jõgeva vallas Rumeenia suursaadik Călin Stoica koos oma kaaskonnaga. Tänavu juunis president Kersti Kaljulaidile oma volikirja üle andnud Călin Stoica jaoks on Jõgeva Tartu järel alles teine Eestimaa paik, kuhu ta visiidi teeb. „Meil on Rumeenia saatkonnaga väga head suhted ning meie valla lapsed on käinud Rumeenias rahvusvahelises kultuuri- ja kunstilaagris, kus on olnud alati väga soe vastuvõtt," rääkis Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev.
Põhjuseks, miks suursaadik külmalinna tuli, ongi see, et saatkonna ja Jõgeva valla vahel on suurepärane koostöö ning seda on võimalik veelgi edasi arendada. Lepiti kokku, et praegu Tartu ülikooli raamatukogus olev näitus Eesti ja Rumeenia diplomaatilistest dokumentidest jõuab aasta lõpuks Jõgeva-maile. Kõigi eelduste kohaselt pannakse see üles Kuremaa lossi.

Suursaadik külastas Jõgeval Softcomi ning arutles seal koostöövõimaluste üle. Hiljem suunduti Kuremaa lossi, kus kõrget külalist tervitas kultuuriseltsi Jensel seenioride ansambel Vello Pütsepa juhendamisel. Õhtul suunduti Mustveesse, kus külastati vanausuliste kirikut.

Foto: Kerttu-Kadi Vanamb