« Tagasi

Jõgeva valla esindus viib hooldekodu rahastamise teema arvamusfestivalile

Jõgeva valla sotsiaaltöötajad toovad täna, 12. augustil, Paide arvamusfestivalil arutellu väljaspool isiku kodu osutatava üldhooldusteenuse rahastamise teema. Rahvakeeli hooldekodukoha eest tasumine käib keskmist pensioni saavale inimesele üle jõu ning senine hooldekodude teenuse rahastamise mudel vajab muutmist. 

Praeguseks ei ole Sotsiaalministeerium lõplikku rahastusmudelit välja töötanud ning arvamusfestivalil osalejatel on võimalus paneelarutelul oma arvamust avaldada. Hooldekoduteenuse rahastamiseks on üks võimalik lahendus, et hooldekodus elav inimene tasuks edaspidi majutuse ja toitlustuse eest ning kohalik omavalitsus hoolduskomponentide eest. Antud rahastusmudel pakuks leevendust lähedast hooldavale inimesele ning lubaks tal tööl püsida. 

Väljaspool isiku kodu osutatava üldhooldusteenuse rahastamise ja ülalpidamiskohuslaste kohustuste teemalisi arutelusid on peetud Jõgeva vallavalitsuse kureerimisel juba mõnda aega. See teema oli fookuses möödunud aasta augustis Kuremaal toimunud riigiametnike Kesk-Eesti välitöödel ning tänavu mais sealsamas peetud jätkuseminaril. Et tõstatatud probleemid aktuaalsust ei kaotaks, on sotsiaalvaldkonna oluline teema viidud arvamusfestivalile. Jõgeva vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas rõhutas, et välitööde ja jätkuseminari üheks eesmärgiks oli, et räägitu ei jääks vaid ühe päeva teemaks, vaid et lahenduste leidmiseks liigutaks edasi. Seda võimalust Paides toimuv arvamusfestival pakubki. 

Arutelul avavad teemat Arukate Akadeemia ja eakate esindaja Mai Treial, MTÜ Iseseisev Elu asutaja Maire Koppel, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei ja Sotsiaalministeeriumi hoolekandeosakonna juhataja Ivar Sikk. Arutelu sissejuhatuse teeb ja teemat juhib abivallavanem Asso Nettan. 

Tutvu programmiga: arvamusfestival.ee