« Tagasi

Rahvusvahelisel muusikapäeval helisevad Jõgevamaal lauluhääled

1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, millele pani 1975. aastal aluse maailmakuulus viiuldaja ja Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president lord Yehudi Menuhin. Rahvusvahelise muusikapäeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu muusikavaldkonnale, tõsta esile valdkonnas tegutsevaid muusikuid ja panna märkama mitmekesist helide maailma meie ümber.

Eestis tähistatakse muusikapäeva Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel juba 20 aastat -  viimased 9 aastat suurejoonelise kontsertide programmiga, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eesti. Andekate interpreetide ja hakkajate korraldajatega koostöös leiavad mitmetes kodumaa paikades aset erinevad muusikasündmused.

1. oktoobril leiab igaüks endale meelepärase viisi kuidas rahvusvahelist muusikapäeva tähistada. Muusikapäev viib helirännakutele kultuurimajades, kontserdisaalides, kirikutes aga ka avalikus ruumis. Üle Eesti kõlavad instrumendid, helisevad lauluhääled, põriseb filmiprojektor ja mööda muusikarada vuhiseb jalgratas.


Jõgevamaal toimuvad sündmused:

14.00 Jõgeva kultuurikeskuses Aule Urb (metsosopran), Atlan Karp (bariton) ja Anneli Tohver (klaver).

17.00 Kuremaa lossis Tartu naiskoor Omal Viisil ja meeskoor Akadeemiline Meestelaulu Selts, dirigendid Liisa Rahusoo, Laine Randjärv ja Mariell Piispea.

Kõigi 1. oktoobril toimuvate muusikasündmuste ja kontsertidega on võimalik tutvuda siin.
Muusikapäeval toimuvad üritused on nii tasuta kui tasulised, vastava info leiab nii Muusikapäeva kui sündmuse korraldaja veebilehelt.

25. septembrini on võimalik liituda Muusikapäeva programmiga. 1. oktoobril toimuvast muusikasündmusest saate teada anda täites vormi, mis asub siin.

Muusikapäeva lahutamatu osa on pidulik rahvusvahelise muusikapäeva gala, mis toimub äsja avatud Viimsi Artiumis. Galal tunnustavad Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital valdkonna säravamaid tegijaid. Tseremoonia algab kell 19.00. Kõigil muusikasõpradel on galat võimalik jälgida Eesti Televisiooni vahendusel 1. oktoobril kell 21.35. Kohapeal osaleda soovijatel on võimalik soetada pääse Piletilevist. Pileteid on müügil piiratud koguses.

Märka muusikat meie ümber, olgu selleks helisev meloodia, sahisevad sügislehed jalge all või vaikust katkestavad vihmapiisad.