« Tagasi

Jõgeval avab heategevusliku teatejooksu Angela Saksing

Homme, 23. septembril toimuva heategevusliku teatejooksu avab Jõgeval vallavanem Angela Saksing ja soojendusvõimlemist viib läbi Palamuselt pärit Rauno Laumets, kes kuulub eesti pikamaajooksjate paremikku. Teatejooks algab kell 14 ja seda peetakse Jõgeva staadionil. Päeva juhib Viktor Nõmm.

Kui kogu Eestis on tänavu teatejooksule registreerunud üle 12 200 õpilase, siis Jõgeval läheb starti 46 kaheksaliikmelist võistkonda ehk ühtekokku 368 jooksjat 13 koolist: J. V. Veski nimelisest Maarja-Magdaleena põhikoolist, Sadala koolist, Mustvee koolist, Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumist, Tabivere põhikoolist, C. R. Jakobsoni nimelisest Torma Põhikoolist, Laiuse Jaan Poska põhikoolist, Põltsamaa ühisgümnaasiumist, Peipsi gümnaasiumist-Mustvee koolist, Peipsi gümnaasiumist, Vaimastvere koolist, Jõgeva põhikoolist ja Kiigemetsa koolist. Igal jooksjal tuleb läbida 200–400 meetrit ning iga kool saab välja panna piiramatul arvul võistkondi.

Heategevusliku teatejooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul on see jooks kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituseks. „Jooksurõõm on vallutanud kogu Eesti. Tänavu on teatejooksule registreerinud üle 12 200 õpilase, mis on ühtlasi uus osalejate rekord. Paljudes koolides on teatejooksul osalemisest saanud traditsiooniline sündmus, mida ootavad nii õpilased kui õpetajad," rääkis Pallase.

Tänavune heategevuslik jooks on juba seitsmeteistkümnes ning võisteldakse 28 paigas üle Eesti. Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitada. „Teatejooksu ja laiemalt ka Spordinädala eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning seeläbi populariseerida sportlikke eluviise. Lisaks annab Teatejooks panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud laste heaks. See omakorda õpetab noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust," lisas Pallase. 

Täiskasvanud saavad teatejooksul osalevate laste panust ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Lisaks panustavad Rademar, Eesti Kergejõustikuliit ja Eesti Kultuurkapital ning linnadest Tallinn, Tartu ja Pärnu.

Foto: Marko Mumm