« Tagasi

Aasta teo vääriliseks valiti III Eesti naiste tantsupidu ja Jõgevamaa jäähokiklubi tegevus

Jõgeva valla 2022. aasta tegu on III Eesti naiste tantsupidu ning Jõgevamaa Jäähokiklubi tegevus jäähoki edendamisel.

Jõgeva oli 12. juunil Eesti tantsupealinn: siin peeti kolmandat Eesti Naiste Tantsupidu. Peo kolmel etendusel jutustasid pere lugu enam kui 4000 tantsijat kogu Eestist. Pidu peeti Jõgeva linna staadionil ning lisaks mitut liiki naisrühmadele astusid üles tüdrukute, neidude, memmede ja vanaemade rühmad, valik segarühmi ning ka mõned tantsivad pered. Hääletusel pälvis tantsupidu 162 häält.

Jõgevamaa jäähokiklubi jätkab Jõgeva kunagisi tugevaid jäähokitraditsioone ning pakub kohalikele noortele võimalust selle toreda taliala treeninguteks ja võistlustel osalemiseks. Klubi on asunud toetama ka kohalikud ettevõtjad, kelle kaasabil soetati jäähooldusmasin. Hääletusel sai jäähokiklubi tegevus 188 häält.

Jõgeva valla aasta teo tiitliga tunnustatakse aasta jooksul aset leidnud ettevõtmist, mis on vallaelanikele olnud olulise tähtsusega. Jõgeva valla aasta teo tiitlile kandideeris üheksa ettevõtmist ja algatust. Aasta teo valimisel osales 430 inimest, kes andsid 548 häält. Igaüks sai anda hääle kuni kolmele ettepanekule.