« Tagasi

Tormas avati kaasava eelarve toel valminud madalseiklusrada

Torma põhikooli juures avati eile Jõgeva valla kaasava eelarve toel valminud madalseiklusrada. Nagu enne ja pärast pidulikku hetke näha võis, leiab uus rajatis väga aktiivset kasutamist.

Spordiklubi Torma Sport taotles madalseiklusraja tarvis raha juba 2021. aasta kaasavast eelarvest, ent siis jäädi napilt n-ö joone alla. Möödunud aastal esitati seiklusraja idee uuesti ja tänu sellele, et kogukond aktiivselt hääletas, saadigi kaasavast eelarvest 15 000 euro suurune toetus. Seiklusraja ehitas valmis OÜ Falador (Slackline.ee) ja see koosneb seitsmest atraktsioonist.

Seiklusrada ehitati umbes kaks nädalat. Torma põhikooli lapsed olid juba sel ajal elevil ja küsisid alatasa, millal rajale lustima pääseb. Kui rajatis valmis ja kasutuslubagi kätte saadud, kiirustasid lapsed seda kohe proovima. „Mõni jäi esimese hooga vist tundigi hiljaks, sest tahtis seiklusrajal kindlasti esimese prooviringi ära teha," ütles SK Torma Sport eestvedaja Aarne Neimann. Tema sõnul arendab seiklusrajal turnimine koordinatsiooni ja tasakaalu ning annab ka paraja füüsilise koormuse. Eriti tore on see, et rajale seiklema tahavad minna ka need lapsed, kes muud laadi sportlikest tegevustest võib-olla nii palju lugu ei pea.

Aarne Neimannil oli hea meel ka selle üle, et sportimisvõimalused Tormas on pidevalt paranenud. Möödunud aastal sai sealne välikorvpalliväljak uue katte, ülemöödunud aastal avati välijõusaal (seegi sai toetust kaasavast eelarvest), veel varasematel aastatel uuendati mini-areena ja tenniseväljaku katet ning rajati kettagolfirada.

„Iga asi, mis lapsi liikuma ja osavust arendama meelitab, on teretulnud. Suur kiitus asja algatajatele ja elluviijatele ning kogukonnale, kes toetushääli andis!" ütles seiklusraja avamisel Jõgeva abivallavanem Asso Nettan. Koos temaga lõikasid vastse rajatise ees lindi läbi Aarne Neimann ja OÜ Falador esindaja Vladislav Tomasov.