« Tagasi

Kuremaa lossis oli Rumeenia õhtu

Jõgeva vallas oli eile külas Rumeenia suursaadik Daniela Mihaela Camarasan. Suursaadiku kohtumisel Jõgeva valla inimestega osales nii vallavolikogu liikmeid, vallaametnikke, ettevõtjaid kui ka Kuremaa külaseltsi liikmeid.

Suursaadik tutvustas Rumeeniat kui head majandus- ja kultuurikoostöö partnerit ning turismi sihtkohta. Hea meel oli tal märkida, et Jõgeva vallal on juba käimas koostöö Rumeenia Maracinieni omavalitsusega: nii mullu kui ka tänavu suvel viibisid Jõgeva valla noored seal rahvusvahelises käsitöö-, kunsti- ja keelelaagris. Samasugune võimalus on meie noortel veel kahel aastal. Jõgeva abivallavanem Viktor Svjatõšev, kelle eestvedamisel Maracinieniga sidemed sõlmiti, jutustas sealsest suurepärasest noortelaagrist ja näitas ka pildimeenutusi.

Daniela Mihaela Camarasan tänas Viktor Svjatõševi koostöö edendamise eest ja kinnitas, et nii tema kui ka kogu saatkond on lahkesti valmis vahendama, kui keegi soovib Rumeeniast koostööpartnerit leida, olgu siis tegemist majandus-, kultuuri-, haridus- või noortevaldkonna koostööga.

Rumeenia on ka veinimaa ning suursaadiku abi ja üksiti abikaasa Calin Camarasan tutvustas eile nelja veini (kaht valget ja kaht punast), mis pärit Rumeenia eri piirkondadest. Nende juurde pakuti Tiia Meituse valmistatud suupisteid. Õhtu lõppes Rumeenia-Bulgaaria ühisfilmi „Suvearmukese lugu" vaatamisega. Film linastus ka möödunudaastasel Pimedate Ööde Filmifestivalil, kus leidis komöödiakategoorias äramärkimist. Eilselt kohtumiselt jäi kõlama arvamus, et taolisi Rumeenia õhtuid võiks korraldada ka edaspidi.