« Tagasi

Kuremaal tunnustati Jõgevamaa tublimaid kodanikuühendusi ja -algatusi

26. novembri õhtul tunnustas Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus Kuremaa lossis Jõgevamaa tublimaid kodanikuühendusi ja -algatusi. Tunnustuse pälvisid ka paljud Jõgeva valla mittetulundusühingud ja väärt algatused.

Ettevõtlik vabaühendus 2019 – tunnustuse pälvis käsitöökoda Kuldne Õlg (esindajad pildil). Laiuse õletuba on uue juhatusega viimastel aastatel saanud uue hingamise. Selts hoiab au sees  Laiusele tuntust toonud õlgehistööd ja õpetab seda käsitööliiki edasi nii lastele kui  täiskasvanutele. Õletoas on välja pandud etnograafiliste õletööde püsinäitus ja samuti tegeletakse aktiivselt õlest meenete müügiga. Turistide jaoks on õletuba taas avatud ja käsitööhuvilistele toimuvad igal esmaspäeval „Meil on käed töös täis" õpitoad, kus saab meisterda ehteid või muid käsitööoskusi omandada. Seltsi eestvedajad tegutsevad vabatahtlikkuse alusel ja püüavad õpitubade, koolitustega ning laatadel oma toodete müügiga seltsi tegevusteks rahalisi vahendeid hankida.

Väärt algatus 2019 – tunnustuse sai Margus Raska Siimusti ujumiskoha kordategemise eest. Marguse eestvedamisel ja põhiliselt tema tööga korrastati Siimusti ujumiskoht, mida kohalikud kutsuvad Konnakaks või Saviauguks. Ühe mehe ettevõtmist toetasid  mitmed annetajaid ja vajalike materjalide ning transpordiga ettevõtjaid Toomas Kurs ja Ivo Jerlakas. Nii heade võimaluste ja atraktsioonidega randa Jõgevamaal teist vist ei olegi!

Parim kodanikuühenduse projekt 2019 – tunnustuse pälvis Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse projekt „Jõgevamaa kogukondade tänavakunsti festival". Koostöös MTÜ Rural Urban Artiga korraldatud tänavakunstifestivalil said Mustvee, Jõgeva ja Põltsamaa valdade hoonetele 11 Eesti ja välismaa kunstnike seinamaalingut. Jõgeva linnas said maalingu Kaubahalli ja Bitboard kaupluse seinad ning Kaareperes hooldekodu lõbusa koomiksi.

Erinevates kategooriates toodi esile järgmised ühingud ja teod: kultuuriselts Vanaveski, Luua külaselts, Kuremaa külaselts, MTÜ Torma Kultuur, Kartulisordi "Jõgeva kollane" istutamine Jõgeva kesklinna parki, SA Hea Hoog keskuse avamine Jõgeval ning Jõgeva valla raamatukogude nädal.
Suur tänu ja palju õnne kõigile tunnustatutele!
FOTO: JAEK