« Tagasi

Luua Metsanduskool kutsub laupäeval Metsarahva päevale

Tule 18. septembril Metsarahva päevale ja vali endale meelepärane tegevus mitmekümne erineva metsaga seotud võimaluse hulgast. 

Metsarahva päev Luual, Jõgevamaal

1)  Metsatehnika töötoad praktikahoones (algusega kell 10.00; 11.00; 12.00)

Luua Metsanduskool avab metsatehnika töötoa. Töötoas on võimalik käed külge panna mootor- ja võsasaagidele, proovida ise mootorsael ketti vahetada, katsuda ja võrrelda metsatööks vajalikku turvavarustust. Saab lähedalt vaadata ja katsuda, mis peitub metsamasinate sees, saada virtuaalreaalsuse kaudu päris kogemus nii harvesteri- kui forvarderi roolis ning katsetada ohutus keskkonnas metsamasinatööd vähendatud mõõdus trenažööridel.

Siin saad hea õnne korral kohtuda ka Dimitriga, kes teab, et metsaelu mõistmine ongi roheline. Vaata, milline on Dimitri metsalugu


2) Giidiga ringkäik ainulaadses puukool-arboreetumis (kell 11.30)

Luua Metsanduskooli puukool-arboreetum ootab ringkäigule "dendrohulle", kel sügavam huvi erinevate maailmajagude puude ja liigiliste koosluste vastu. Kogenud giidi juhatusel saab tutvuda Eesti liigirikkaima puittaimede kollektsiooniga, tutvuda maailma eri paigus kasvavate puudega ning küsida, kuidas üldse tekivad uued sordid? Tuurile eelnevalt või selle järel on võimalik iseseisvalt läbida ka samas asukohas ca 5 km pikkune metsanduslik õpperada.

Registreerumine ja lisainfo

Metsas näeme!