« Tagasi

Tormas avati koolijuhtide tunnustuseks pink

Täna oli Carl Robert Jakobsoni nimelises Torma põhikoolis eriline päev. Nagu teisteski koolides, tähistati õpetajate päeva. Aktusel tunnustasid ja tänasid õpilased oma tublisid õpetajaid ning üheksandikud võtsid üheks päevaks kooli juhtimise ning õpetamise enda kätesse. Õpetajate päeva muutis eriliseks pingi avamine austusavaldusena neljateistkümnele Torma kooli endisele direktorile.

„Torma kool on pikkade traditsioonidega hariduse andja. Kuna oleme väike koht, peame oma ajalugu ja tähtsaid inimesi hoidma," lausus kooli hoolekogu esimees Karl Põder. Teisalt on hoolekogu esimehe sõnul pingil ka praktiline väärtus. Kooli territooriumil pinke varem polnud. Nüüd on õpilastel, õpetajatele, vanematel ja kõigil möödujail võimalus ennast pingil hästi tunda.

Idee oma kooli juhtidele pingi paigaldamiseks sündis hoolekogu, vilistlaste ning koolipere koostöös. Karl Põder sõnas, et mõte pingist sai küpseks möödunud aasta hilissügisel. „Tahtsime, et pingi asetamine oleks seotud kooli jaoks olulise tähtpäevaga ning valituks sai õpetajate päev," lausus Põder. Lisaks jõudis pink oma kohale märgilisel ajal – sada aastat tagasi asus esimese koolijuhina ametisse Hans Jürgens. Staažikaimad direktorid kooli ajaloos olid Richard Koppel ja Toomas Aavasalu, mõlemad juhtisid Torma kooli 25 aastat.

Koolipere loodab, et eriliste pinkide paigaldamisest kasvab välja traditsioon. „Pingi võivad paigaldada kõik, aga enne soovime, et kooli hoolekogu oleks sellest teavitatud. Soovime, et pingil oleks mõte ja väärtus. Pühendusega inimesele, kes on Torma kooli hariduselu jätkumisse olulise panuse andnud," lausus hoolekogu esimees ning kutsus inimesi innukalt ideid esitama.

Aktusel ning pingi avamisel viibisid ka endised direktorid Toomas Aavasalu, Evi Kurik ja Toomas Tõnissoo.