Jõgeva vallavalitsus sai Leader-meetmest toetust projektile „Jõgeva valla ettevõtja – ettevõtlik, koostööaldis ja uuendusmeelne". Projekti eesmärgiks on Jõgeva valla ettevõtjate koostöövõrgustiku loomine, koostöö suurendamine ja ettevõtjate ettevõtlusaktiivsuse kasvatamine.

Projekti tegevusteks on ühiste koolituste, infopäevade ja seminaride korraldamine, kontaktide vahetamine, ettevõtete külastuste korraldamine ja erinevate osapoolte kokku toomine. Üheks projekti tegevuseks on ka valla ettevõtjate tegemiste kajastamine kohalikes väljaannetes ja sotsiaalmeedias. 

 

Teepuu OÜ pakub toitlustusteenust ja koduses marinaadis kala

Teepuu OÜ käib enda toodetud suitsuliha ja kalakonserve müümas mitmesugustel laatadel. Pildil teenindab firma töötaja Viljar Õispuu Suure Paunvere väljanäituse publikut. FOTO: ANATOLI MAKAREVITŠ

Eestlased on hakanud üha enam väärtustama kodumaist toitu. Üks, kes seda pakub, on Teepuu OÜ.

Kaheksa aastat tagasi asutatud firma tegutseb Kuristal, ent pakub catering-teenust kogu Eesti piirides. Kui toitu tuleb pakkuda suuremale seltskonnale, võetakse firma kahele põhitöötajale abilisi juurde. Suurimaks proovikiviks on senini olnud kuue tuhande osavõtjaga suvepäevad, mis kestsid neli päeva. Kui mõned aastad tagasi peeti Kuristal ka statsionaarset söögikohta, siis nüüdseks on sellest loobutud ja jäädud catering-teenuse pakkumise juurde. Peolauaroad valmivad tunnustatud koduköögis.

Sealsamas valmivad Teepuu OÜ-le tuntust toonud kalakonservid. Purki pannakse Peipsi kala: latikat, koha, rääbist, haugi, lutsu, ahvenat. Mõnda liiki suitsutatult, mõnda suitsutamata. Peale läheb kõigile kaladele kodune marinaad. Kalaga varustavad Teepuu OÜ-d mõned Peipsi kalurite hulgast leitud head koostööpartnerid. Kalakonserve, aga ka Teepuus valmistatud suitsuliha saab osta laatadelt, Tartu Lõunakeskuse taluturult, Viljandi talutoidu aidast ja mujalt. Teepuu OÜ kuulub ka mitmesse toidutootjate võrgustikku, nagu Jõgevamaa Maitsed, Peipsi Toit ja Kääpa OTT. Kus need esindatud, on tavaliselt kohal ka Teepuu rahvas. Üks põnevamaid käike oli mullu novembris ette võetud sõit Helsingi Mardilaadale.

„Olime seal koos Tartumaa toidutootjatega ja saime palju positiivseid elamusi," ütles Teepuu OÜ juhatuse liige Ülle Rohing. Osaletud on ka Jõgevamaa minimessil, Tartu Maamessil, Peipsi Toidu Tänaval jne.

Teepuu OÜ pole senini oma tootmise arendamiseks toetusi taotlenud. Enda ja teiste kogemusele tuginedes arvas Ülle Rohing, et vaja oleks spetsiaalselt väiketootjatele mõeldud veebilehte, kust saaks infot mitte ainult suuremate laatade, vaid ka väiksemate ürituste, näiteks külapäevade kohta. Mõni tootja läheks meeleldi sinnagi oma kaupa pakkuma.

RIINA MÄGI