Jõgeva valla kultuuri aastaring

Neli keskust pööravad oma kultuurisündmustega tähelepanu neljale piirkonnale ja koostöös sealsete koostööpartneritega täiustame programmi aasta-aastalt.

 

 

 

 

 

 

Jõgeva talvekeskus kuulutatakse välja I advendil. Talvekeskuse traditsiooniliseks ürituseks on Talvetrall, kus sulatatakse jääpurikaid,  maitstakse lõkkes küpsetatud "Jõgeva kollast" ja lapsed saavad lustida mobiilsel suusahüppemäel. 

 

 

 

 

Märtsis antakse rändkarikas kevadkeskusele Torma. Kevadkeskus avatakse murutraktorite paraadiga. Torma kultuurielu traditsioonid on pika ajalooga ja mõnedki neist on seotud C. R. Jakobsoni nimega. Iga-aastaselt toimub traditsiooniline A. Raudkatsile pühendatud tantsuõhtu, Jakobsoni kõnevõistlus koolinoortele, EELK Torma Maarja koguduse ülestõusmispüha jumalateenistus ja Vaiatus peetakse Jakobsoni talupäeva, kuhu on kõik oodatud amplite, istikute, aiamööbli ja muuga kauplema. 

Kevadkeskus Torma eestvedaja Liina Abram, liina.abram@jogeva.ee

 

 

Suvekeskus on Kuremaa, mille ilus mõisapark ja rand lausa kutsuvad suvemõnusid nautima. Suvekeskuse märksõnadeks on ülevallaline jaanipäev ja 20. augustil toimuv Küüslaugufestival, mis toob huvilised kokku nii Eestist kui välismaalt. 28.-31. juulini on Kuremaa mõisakompleks tsiklimeeste pärusmaa – Jõgeva MC korraldatav rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff toimub juba 31. korda. Lisaks toimuvad lossis suvekuudel klassikalise muusika õhtud.

Suvekeskus Kuremaa eestvedaja Tiina Tegelmann, tiina@kuremaaloss.ee

 

 

Suure Paunvere väljanäituse, laada ning nunnunäituse külastamine on Jõgevamaal sügise lahutamatuks osaks. Sel aastal tuleb sügis teisiti ja suur väljanäitus jääb vahele. Küll aga saab oma nunnusid näitusele tuua Palamuse rahvamajja ja sügis võetakse vastu kontserdi ning kohalike minilaadaga. Sündmusi jätkub Palamuse piirkonnas erinevatele sihtgruppidele nii rahvamajades, koolis, muuseumis kui raamatukogus. Tulemas on spordiüritused, näitused, filmiõhtud, kontserdid, etendused ja tantsuõhtud.

Sügiskeskus Palamuse eestvedaja Ehtel Valk, ehtel.valk@palamusekultuur.ee