Jõgeva valla piirkonnad on jagatud nelja aastaaja vahel

Talvekeskus Jõgeva

Jõgeval toimunud talvetrallil kuulutati välja valla  talvekeskus - külmalinn Jõgeva. Tänavu avasime jääskulptuuri roti-aasta tähistamiseks, sulatasime traditsiooniliselt jääpurikaid, maitsta sai lõkkes küpsetatud "Jõgeva kollast" ning jälgida teadusteatri Kvark etendust. Lapsed said lustida mobiilsel suusahüppemäel. Tulevikus loodame tuua Jõgevale veelgi talvekeskuse tiitliga sobivaid sündmusi. 

 

Kevadkeskus Torma

Märtsis antakse rändkarikas kevadkeskusele Torma. Kevadkeskuse avamiseks oli planeeritud murutraktorite paraad ja tuleteatri etendus, kuid viiruse leviku tõttu toimus avamine kaamera abil, millest valmis kõigile vaatamiseks videolõik. Õhtul sai avamispeo puhul kodus jalga keerutada, sest kevadkeskus Torma Facebooki kanali kaudu astus üles ansambel Mister Ai. Traditsiooniline A. Raudkatsile pühendatud tantsuõhtu on lükatud viiruse leviku tõttu 29. septembrile. Torma kultuurielu traditsioonid on pika ajalooga ja mõnedki neist on seotud C. R. Jakobsoni nimega. Iga-aastaselt toimub Jakobsoni kõnevõistlus koolinoortele, EELK Torma Maarja koguduse ülestõusmispüha jumalateenistus ja Vaiatus peetakse Jakobsoni talupäeva, kuhu on kõik oodatud amplite, istikute, aiamööbli ja muuga kauplema. 

 

Suvekeskus Kuremaa

Suvekeskus on Kuremaa, mille ilus mõisapark ja rand lausa kutsuvad suvemõnusid nautima. Suvekeskuse märksõnadeks on ülevallaline jaanipäev ja küüslaugufestival augusti lõpus, mis toob huvilised kokku nii Eestist kui välismaalt. 30. juulil – 2. augustil  on Kuremaa mõisakompleks tsiklimeeste pärusmaa – Jõgeva MC korraldatav rahvusvaheline motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff toimub juba 28. korda. Lisaks toimuvad lossis suvekuudel klassikalise muusika õhtud.

 

Sügiskeskus Palamuse

Suure Paunvere väljanäituse, laada ning nunnunäituse külastamine on Jõgevamaal sügise lahutamatuks osaks. Sel aastal tuleb sügis teisiti ja suur väljanäitus jääb vahele. Küll aga saab oma nunnusid näitusele tuua Palamuse rahvamajja ja sügis võetakse vastu kontserdi ning kohalike minilaadaga. Sündmusi jätkub Palamuse piirkonnas erinevatele sihtgruppidele nii rahvamajades, koolis, muuseumis kui raamatukogus. Tulemas on spordiüritused, näitused, filmiõhtud, kontserdid, etendused ja tantsuõhtud.

 

 

 

Neli keskust pööravad oma kultuurisündmustega tähelepanu neljale piirkonnale ja koostöös sealsete koostööpartneritega plaanime programmi aasta-aastalt täiustada.