Jõgeva vallavalitsus teenindab kodanikke etteregistreerimisel. Palume pöörduda ametnike poole e-posti või telefoni teel ning vajadusel tuleb kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida. Info telefonil 776 6500.

 

COVID-19 uudised

« Tagasi

Terviseamet: Igaüks saab koroonaviiruse teise laine kiiret tõusu kontrolli all hoida

Terviseamet käivitab koroonaviiruse edasise leviku pidurdamiseks neli nädalat kestva vastutustundlikkusele suunatud sotsiaalkampaania „Hoiame Eesti elu avatud!", millega kutsub Eesti elanikke üles järgima viit põhireeglit enda ja oma lähedaste kaitseks.

„Viiruse teine laine on kohal ja selle kestvus võib olla suurem kevadisest lainest," ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. „Meie eesmärk on hoida Eesti elu avatud, kuid selle saavutamiseks peab iga Eesti elanik järgima viite põhireeglit – püsima haigena kodus, hoidma teiste inimestega vähemalt 2 m distantsi, kandma rahvarohketes kohtades maski, pesema hoolsalt käsi ja laadima oma telefoni HOIA mobiilirakenduse, mis teavitab võimalikust kokkupuutest nakatunuga."

Lanno rõhutas, et HOIA mobiilirakenduse kasutamine on eriti oluline riskirühmade ja nendega suhtlevate inimeste puhul. „Koroonasse võib haigestuda ja viirust edasi kanda igaüks ning haiguse kulg on sageli ennustamatu. Tõsiselt on ohustatud Eestis üle 300 000 riskirühma kuuluva inimese, kes pärast nakkuse saamist peavad oma tervist väga tõsiselt jälgima," selgitas ta. „Telefonis HOIA rakenduse olemasolu puhul saab vihje võimalikust viiruseohust varakult ja see võib õigeaegse testimise ning ravi korral päästa elu."

Sotsiaalkampaaniaga „Hoiame Eesti elu avatud!" rõhutab Terviseamet, et iga Eesti elanik saab hoolsusega aidata kaasa koroonaviiruse kiire leviku takistamisele ja soovipärase igapäevaelu jätkumisele. „Seepärast tuleb igaühel hoolitseda selle eest, et nende lähedased ja tuttavad lähtuksid viiruse leviku vältimise viiest põhireeglist," lisas Lanno. „Samuti oleme töötanud välja erinevaid materjale, mida igaüks saab teadlikkuse tõstmiseks oma töökohas või klienditeeninduses kasutada."

Sotsiaalkampaania töötasid välja agentuurid Kontuur Leo Burnett ja MediaCom ja see kestab kasvavas mahus erinevates meediakanalites 6. detsembrini. Teavituskampaania välimeedia plakati illustratiivse näidise leiab kirja lisast.

Lisaks on Terviseamet välja töötanud HOIA mobiilirakendust ja maskikandmist käsitlevad heliklipid ja digitaalsed teavitusmaterjalid kasutamiseks ühistranspordis, kaubanduskeskustes ja teenindusasutustes, kultuuriasutustes ja spordivõistlustel https://www.kriis.ee/et/koroonaviiruse-trukised.


KUST KÜSIDA INFOT?

 • Tervist puudutavate küsimuste korral helista perearsti nõuandetelefonile ☎️ 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).
 • Hingamisraskuse või õhupuuduse korral helista hädaabinumbrile ☎️ 112.
 • Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes helista kriisiinfotelefonile ☎️ 1247.
 • Küsimuste korral pöörduge terviseameti poole e-posti teelkesk@terviseamet.ee
 • Konsulaarabi telefonilt ☎️ 5301 9999 saab välisministeeriumi konsulaarinfot, kui oled välismaal hätta jäänud.

 

COVID-19 SÜMPTOMID JA LEVIMINE

 • Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele.
 • Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid.
 • Viirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha. 
 • Viiruse peiteperiood on 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva.
 • Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine.
 • COVID-19 STATISTIKA:

Allikas: Terviseamet