Jõgeva vallavalitsus teenindab kodanikke etteregistreerimisel. Palume pöörduda ametnike poole e-posti või telefoni teel ning vajadusel tuleb kohtumiseks aeg eelnevalt kokku leppida. Info telefonil 776 6500.

 

COVID-19 uudised

« Tagasi

Vallavalitsuse ja vallavanema pöördumine

Head vallaelanikud!

Elame olukorras, kus me kunagi varem pole olnud. Paari nädalaga on meie elukorraldus väga palju muutunud. Milline on olukord homme või ülehomme, ei ole täpselt ette teada. Esimest korda taasiseseisvunud Eestis on kuulutatud välja eriolukord.

Eluliselt oluline roll on igal inimesel maailmas, Eestis, meie vallas ning kodudes. Peame olema tasakaalukad ja tegutsema terve ning meile omase talupojamõistusega. Koroonaviiruse leviku peatamiseks saab ja peab oma panuse andma igaüks.

Palun hoidke oma eakaid lähedasi, jagage neile vajadusel selgitusi ning jälgige, et neil oleks vajalik toiduvaru, ravimid ning nad ei liiguks põhjuseta väljas. Sõbrannade ja sõpradega vestlused tänaval, pargipingil, poeriiulite vahel ja kohvikus peavad ootama.

Lapsevanemad, palun selgitage oma lastele, et sõpradega tuleb mõnda aega suhelda virtuaalset või telefoni teel. Õppetöö kõrval on oluline värskes õhus liikumine, kuid viiruspuhangu kiiremaks seljatamiseks tuleb liikumisrõõmu nautida vaid oma pere seltsis. Laste ja noortega töös on leidlikud ka meie noorsootöötajad. Noortekeskused on küll suletud, ent noortega on kolitud sotsiaalmeediasse. Noortele jagatakse mõistetavalt eriolukorra sõnumit ning juhiseid. Igapäevaselt annavad noorsootöötajaid vaba aja sisustamiseks põnevaid ülesandeid ning ärgitavad noori kodus tegutsema. Jõgeva valla noortevolikogu on teinud lihtsa pöördumise noortele: tervis on kõige tähtsam. Ning praegu on väga hea võtta aeg maha ja tegeleda asjadega, mille jaoks muidu ei kipu aega olema.

Tänuväärne on märkamine ning reageerimine. Olgu selleks siis huvi tundmine, kuidas läheb minu trepikojas elaval eakal naabril (suhtlemisel jälgime ohutut vahet) või politsei teavitamine karantiini rikkuvast reisilt saabujast. Soov ei ole kedagi kiusata, vaid teha endast olenev viiruse leviku ohjeldamiseks. Jõgeva valla teenuskeskuste juhid ning vallavalitsuse töötajad teevad üle valla seiret inimeste tavapärastes kogunemiskohtades ning jagavad vajadusel inimestele selgitusi ning hoiatusi. Kui olukord nõuab, teavitatakse politseid. Täname oma tublisid politseinikke ning päästjaid – teie hool ning koostöövalmidus on hindamatu.

Palun loe ja veendu üheksa korda enne, kui kirjutad või jagad sotsiaalmeedias uudiseid ja teadaandeid. Infomüra on suur ning libauudiseid on ohtralt liikvel. Täpne ja usaldusväärne info eriolukorra kohta on kättesaadav kriis.ee veebilehel. Asjakohast infot saab kriisitelefonilt 1247. Olulist teavet jagame pidevalt ka Jõgeva vallavalitsuse kodulehel ning Facebookis.

Juhindume valla töös eriolukorra juhi nõuetest ja kehtestatud korrast. Ka meie koolid on suletud ja õpilased koduõppel. Ka kõik meie spordi- ja kultuuriasutused ning raamatukogud on suletud. Väljas liikudes tuleb jälgida kahemeetrilise pikivahe põhimõtet. Lasteaiad on valmis lapsi vastu võtma. See võimalus oluline meie ettevõtjatele. Nii mõnelegi tööandjale on lasteaedade käigus hoidmine suureks abiks. Kuigi lapsevanematele on antud soovitus lasteaialapsed kodus hoida, peab vanematel olema võimalus laps lasteaeda tuua, sest muidu võib mõnes ettevõttes tööjõupuudus tekkida.

Jõgeva vallavalitsuse hooned on suletud, kuid püüame kõik vajalikud asjatoimetused teha elektrooniliselt ning kodanikele oleme kättesaadavad telefonitsi. Me ei jäta inimesi vajaliku abita. Jõgeva vald on piirkonniti kaetud sotsiaalhooldustöötajatega. Nemad osutavad ka koduhooldusteenust üksi elavatele eakatele või neile inimestele, kes ei pääse iseseisvalt või oma lähedaste abiga poodi või apteeki. Vallas jagatakse regulaarselt vajaduspõhist tasuta toiduabi nii lastega peredele kui ka teistele abivajajatele. Jätkub tavapärane sotsiaaltoetuste maksmine ja sotsiaalteenuste korraldamine. Praegu jõuavad sotsiaalhooldustöötajad aidata abivajajaid, ent eriolukorra võimalikke arenguid arvestades oleme valmis kaasama abijõuna nii Naiskodukaitsjaid, Eesti Punase Risti liikmeid, kui ka teisi vabatahtlikke. Meie vabatahtlike kaasamise üleskutsele on reageerinud üle paarikümne inimese. Registreerimine käib ning võimalikud abipakkujad on endiselt oodatud.

Olge hoitud!

Jõgeva vallavalitsus

Jõgeva vallavanem Aare Olgo


KUST KÜSIDA INFOT?

 • Tervist puudutavate küsimuste korral helista perearsti nõuandetelefonile ☎️ 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).
 • Hingamisraskuse või õhupuuduse korral helista hädaabinumbrile ☎️ 112.
 • Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes helista kriisiinfotelefonile ☎️ 1247.
 • Küsimuste korral pöörduge terviseameti poole e-posti teelkesk@terviseamet.ee
 • Konsulaarabi telefonilt ☎️ 5301 9999 saab välisministeeriumi konsulaarinfot, kui oled välismaal hätta jäänud.

 

COVID-19 SÜMPTOMID JA LEVIMINE

 • Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele.
 • Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid.
 • Viirus levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha. 
 • Viiruse peiteperiood on 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva.
 • Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine.
 • COVID-19 STATISTIKA:

Allikas: Terviseamet