Jõgeva vallavalitsus sai Leader-meetmest toetust projektile „Jõgeva valla ettevõtja – ettevõtlik, koostööaldis ja uuendusmeelne". Projekti eesmärgiks on Jõgeva valla ettevõtjate koostöövõrgustiku loomine, koostöö suurendamine ja ettevõtjate ettevõtlusaktiivsuse kasvatamine.

Projekti tegevusteks on ühiste koolituste, infopäevade ja seminaride korraldamine, kontaktide vahetamine, ettevõtete külastuste korraldamine ja erinevate osapoolte kokku toomine. Üheks projekti tegevuseks on ka valla ettevõtjate tegemiste kajastamine kohalikes väljaannetes ja sotsiaalmeedias. 

 

« Назад

Kuremaa tallis on mõnus nii hobustel kui ratsanikel

Kuremaa lossi taga asuvas ajaloolises 18. sajandist pärit tallis majandab 2014. aastast MTÜ Kuremaa Tall. Nende hoole all on viis hobust ning iganädalaselt käib ratsatreenis 25 last, noorim neist kolmeaastane.

MTÜ üks eestvedaja ja ratsatreener Carmen Roomet (pildil) rääkis, et trennis käib lisaks kohalikele lapsi ka Tormast, Palamuselt, Luualt ja Avinurmest. Üks hobuhuviline käib korra nädalas ratsutamas isegi Tallinnast. Noor ratsanik on ühendanud vanaema külastamise oma lemmikhobiga. Carmeni juhendamise ja hoole all saab iga laps individuaalset hobusega tutvuda ning tunda ratsutamisest rõõmu. Treeneri kinnitusel pole peamine mitte sportlik siht, vaid et lastel oleks  hobustest ja ratsutamisest näod naerul ning vanemad rahulolevad. Carmen kasvatab ja õpetab oma hobused ise laste jaoks välja. Talli on valitud Eesti tõugu hobused, kes on oma loomult ka rahulikumad.

Reklaami pole Kuremaa tall endale teinud, info on liikunud suusõnaliselt või kodulehe kaudu. „Ma ei ole meelega reklaami teinud. Olen üksi õpetamas ning ei saa kõiki tahtjaid vastu võtta," selgitas Carmen Roomet. Lisaks ratsutamisele pakub tall võimalust oma hobuse majutamiseks.

Tallid on eelmiselt Jõgeva vallalt kümneks aastaks rendile võetud. Oma pere ja talgukorras kogukonna liikmete abiga on saanud rohtu ja võssa kasvanud, lagunevast tallihoonest ning ümbrusest asjalik ja toimiv hobukeskus. Hobustel on avarad karjamaad, talveks jalutuskoplid, liivapinnasega ratsaväljak ning väike sisemaneež. Kõik aiad ja platsid on oma jõududega korrastatud ja ehitatud. Lisaks on paigaldatud kanalisatsioon ning ehitatud tualettruum. Korda on saanud talli laepealsed ning peagi ootab ees osaline katusevahetus.

Talli pidamine sai Carmeni perel alguse isiklikust vajadusest. Abikaasa töökoht tõi elu pealinnast Kuremaale. Alguses käis Carmen küll Tartus tööl, ent veebruaris saab aasta sellest, kui naine eelmisest tööst loobus ning asus tallis täiskoormusega tegutsema. Abikaasa Andri käib endiselt tööl, kuid muul ajal on tema ning kolm last talle abiks. Kuremaale tulles oli aastaid ratsutamisega tegelenud Carmenil vaja enda võistlushobusele tallis rendikoht leida. Kuna seda teenust ei pakutud, oli vaja oma koht leida. Nii panidki hakkajad noored tallile silma peale ning läksid valda uurima, kas ja mis tingimustel saaksid nad seda kasutada. Roometitel on hea meel, et vald on lasknud neil talli ja ümbrusega toimetada. Nad loodavad, et tulevikus on võimalus rendilepingut pikendada ning ehk kunagi on võimalus kinnistu ka ära osta.