Jõgeva vallavalitsus sai Leader-meetmest toetust projektile „Jõgeva valla ettevõtja – ettevõtlik, koostööaldis ja uuendusmeelne". Projekti eesmärgiks on Jõgeva valla ettevõtjate koostöövõrgustiku loomine, koostöö suurendamine ja ettevõtjate ettevõtlusaktiivsuse kasvatamine.

Projekti tegevusteks on ühiste koolituste, infopäevade ja seminaride korraldamine, kontaktide vahetamine, ettevõtete külastuste korraldamine ja erinevate osapoolte kokku toomine. Üheks projekti tegevuseks on ka valla ettevõtjate tegemiste kajastamine kohalikes väljaannetes ja sotsiaalmeedias. 

 

« Назад

Mantelkorstna tagant leiab mõnusa puhketalu

Mööda Piibe maanteed Õunalt läbi sõitjatele on kindlasti silma jäänud kunagise kõrtsihoone varemed, mida ilmestab uhke mantelkorsten. See on justkui orientiiriks neile, kes otsivad Õuna puhketalu: see asub kõrtsi varemete vahetus naabruses.

Osaühingu Catalina Õuna puhketalu on majutust pakkunud 2012. aastast alates. Ettevõtte tegevjuht Liilia Mandri (pildil) ütles, et tema kodumaja osutus pärast laste „pesast väljalendamist" liiga suureks. Oli kaks võimalust: kas see maha müüa või panna teenima. „Nii otsustasingi majutusteenust pakkuma hakata, seda enam, et asume teede ristumiskohas, kus ka minevikus teeliste peatumiskoht on olnud," ütles Liilia Mandri.

Kui algselt oli puhkajate käsutuses vaid üks majutusmaja neljateistkümnele öömajalisele, siis nüüdseks on neile lisandunud saunamaja ja peomaja. Viimasesse mahub pidutsema kuni 50 inimest. „Peomaja ajendas välja ehitama eluline vajadus," tõdes Liilia Mandri. „Paljud soovisid pidudeks üürida meie majutusmaja söögisaali, aga kui taheti tulla 20 inimesest suurema seltskonnaga, pidime ära ütlema, sest inimesed poleks end kitsukeses ruumis hästi tundnud." Nüüd on vanast laudast ümber ehitatud peomajas ruumi viiekümnele pidulisele. Liilia Mandri tõdes, et puhketalu on ta arendanud oma jõududega. Et saada raha peomaja ehituseks, rabas ta vahepeal Soomes kahel kohal tööd teha, usaldades puhketalu pidamise sõbrannale.

Peomaja valmimine lahendas ühe probleemi, aga tekitas kohe ka uue. Kuna pidu saab nüüd pidada suurema seltskonnaga, on vaja juurde majutuskohti, et kõik öömajale jääda soovijad ära mahutada. Peomaja teisele korrusele saabki tulevikus veel 20 inimest ongi plaanis paarkümmend majutuskohta välja ehitada.

Kui pidusid käivad Õuna puhketalus pidamas enamasti kohalikud või mujalt Eestist pärit inimesed, siis majutust on portaali booking.com vahendusel pakutud väga kirjule rahvusvahelisele seltskonnale. Liilia Mandri kahetseb, et pole tallu senini maailma kaarti välja pannud: sellel saaks ära märkida riigid, kust külalisi on käinud. Bookingu kliendid tulevad enamasti üsna napi etteteatamisajaga. Hakkavad näiteks Tallinnast sõitma ja leiavad, et Riiga ikka enam samal päeval välja ei jõua ning otsustavad öö mööda saata Õunal, hoides nii ka raha kokku: suurtes linnades on öömaja ju ikka kallim. See tähendab, et perenaine peab kogu aeg valmis olema külalisi vastu võtma. Aga kuna tema enda korter-kontor asub sealsamas majutusmajas, pole see probleem. „Mul on, jah, nii, et saan sussides tööle minna," muigas Liilia Mandri.

Aastaid tagasi, kui piirid avanesid, läks ta koos sõbrannaga Saksamaale lapsehoidjaks. Seal oli tal õhtuti rohkesti vaba aega ning ta kauples end lähedal asuvasse prantsuse pubisse, kus pakuti ka majutust, abitööliseks. „Sealt sain ettekujutuse, milline üks majutuskoht peaks olema," ütles Liilia Mandri.

Lisaks sellele, et ta on hea võõrustaja, on tal ka ruumikujundaja soont: tema loodud interjöörid on isikupärased. Hoonete välisilmest enam panebki ta rõhku nende sisemusele, sest sellest sõltub kliendi heaolu märksa enam.

RIINA MÄGI