Kontaktid Jõgeva vallas

 Ukraina kodanikele Eesti isikukoodi saamiseks võib pöörduda Jõgeva vallavalitsuse rahvastikutoimingute peaspetsialist Viive Maasalu poole (viive.maasalu@jogeva.ee, 776 6532; 525 2390). Isikukoodi taotlemiseks on vajalik kohaletulek vallavalitsusse (Suur 5, Jõgeva). Kaasa tuleb võtta pass ning alaealisel lapsel sünnidokument.
Kui Jõgeva valda on saabunud ukraina põgenikke, siis on soovitav neist teada anda piirkonnapolitseinik Eduard Onopale (tel +372 505 5334 või 776 8455; eduard.onopa@politsei.ee).
 Head inimesed, kui korraldate sõjapõgenike transporti Jõgeva valda, siis on oluline teada, et abivajajate eest on vaja vastutada ka sihtpunkti jõudes. Neile tuleb tagada kohapealne majutus, toitlustus jms. Vald saab abiks olla üles kerkivatele probleemidele lahenduste leidmisel, ent enne on vaja kootööd teha ning oma plaanidest ja inimeste saabumisest teada anda. Nii saame olla valmis pakkuma sõjapõgenikele abi, mida nad vajavad.
« Назад

Terviseameti praegused seisukohad põgenike testimisel

Terviseameti (TA) poolt korraldatakse praeguse ettepaneku kohaselt põgenike PCR testimine tavapäraste reeglite järgi.

  • Kõik sümptomaatilised patsiendid (sh põgenikud) pääsevad testima perearsti või 1220 kaudu. Põgenikele soovitavalt 1220, sest lähima perearstikeskuse leidmine võib olla keeruline (vormistatakse välismaalase saatekiri).

NB! Eraldi tuleb tähelepanu pöörata sellele, et Ukraina telefoninumbritele ei ole reeglina võimalik testi vastust saata. Seega võiks soovitada testimisel anda võimalusel Eestis elava sugulase-tuttava telefoninumbri. Kui on saadud endale eesti kõnekaart, siis kõik toimib.

  • Kui majutusasutuses toimub suurem haigestumine või on oht nakkuskolde tekkeks, siis tellivad regioonid vajaduspõhiselt laustestimise tavapärase loogika alusel ja sarnaselt hooldekodudele. TA hinnangul on regioonidel pikk kogemus ja nad oskavad olukorda vastavalt hinnata.
  • Kui põgenikud teevad ise endale kiirtesti ja selle tulemus on positiivne, siis soovitame selle PCR-testiga kinnitada (tegutseda vastavalt punktile 1). See on oluline, et tulemus läheks kirja digiloos ja hiljem võib vaja olla läbipõdemise tõendamiseks vms. Kohustada selleks loomulikult kedagi ei saa.