« Назад

Sadala kooli juures avati Baltic Agro toetusel valminud välijõusaal

Sadala kooli juures avati täna nelja elemendiga välijõusaal, mille rajamist toetas AS Baltic Agro. Oma panuse andis jõusaali valmimisse ka Jõgeva vald.

Möödunud aastal möödus AS-i Baltic Agro loomisest 25 aastat. Kuna firma oma juubelipidu koroonaviiruse leviku tõttu pidada ei saanud, otsustati selle asemel toetada ettevõtmisi, mis aitaksid kaasa ühistegevusele ja noorte arengule. 5000 euroseid toetusi anti välja viis ning rahastatavad ettevõtmised leiti Baltic Agro klientideks olevate põllumeeste kaasabil. Viie toetatava projekti hulka pääses ka Sadala välijõusaali oma. Taotluse esitas Oru talu peremees Kalvi Kruus Tähkvere külast. Ta tõi välja selle, et Sadala kool rajati omal ajal just põllumeeste eestvõttel ja toetusel, ning tore oleks, kui põllumehed ka nüüd õpilaste sportimisvõimaluste parandamisel õla alla paneksid.

„Sadala välijõusaali projekt sai väga palju hääli nii meie firma sisesel kui ka klientide hulgas läbi viidud hääletusel," ütles jõusaali avamisel viibinud AS-i Baltic Agro müügidirektor Martin Maante.

Jõusaali projekteerimise maksis kinni Jõgeva vallavalitsus: Baltic Agrolt saadud toetuse sisse see ei mahtunud.

Avamisel tänas Sadala kooli direktor Taavi Duvin Baltic Agrot, samuti Oru talu pererahvast ning Sadala Kandi Edendajate Ühingut, kes projekti teoks saamisele kaasa aitasid. Jõgeva abivallavanem Angela Saksing tänas samuti Baltic Agrot, aga ka OÜ-d Gardenistas, kes välijõusaali valmis ehitas. Abivallavanem avaldas heameelt selle üle, et Sadala sellise toreda rajatise võrra rikkamaks sai, ning kutsus kõiki üles jõumasinaid kasutama. Välijõusaal pole tõesti mõeldud ainult õpilaste, vaid kõigi huviliste jaoks.

Jõusaali avamiselt siirdus koolipere kooli traditsioonilisele sügislaadale.