« Tagasi

Aasta vingeim teatejooks on tagasi – Tipust Topini 2020 läbib ka Jõgeva valda

Nike korraldab Eestis juba neljandat aastat unikaalset teatejooksu Tipust Topini ehk Munamäelt mereni, kus võistkonnad läbivad järjest joostes 341 km.
Rada algab Haanjast ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Jõgeva, Rakke, Väike-Maarja, Porkuni, Tapa, Jäneda, Kõrvemaa ja Kehra Tallinna.
Tegemist on teatejooksuga, kus kümneliikmelise võistkonna iga jooksja käib rajal kolm korda. Üksiku etapi pikkus jääb 8–15 km vahele ja ühe jooksja läbitud kogudistants on 25–40 km. Võistkonnad on pidevalt liikumises ja jooksja võistkonnakaaslased sõidavad autoga järgmisesse punkti, kus toimuvad vahetused.
Sel aastal osaleb jooksul 50 kümneliikmelist meeskonda. Korraga jookseb igast meeskonnast üks liige. Starditakse viiekaupa 15-minutilise vahega. Jooksjad on kohustatud järgima liiklusseadust ning hämaral ajal kantakse neoonvärvides helkurveste ja pealampe. Vahetuspunktides jälgivad korraldajad jooksjate vahetust ning saateautode parkimist.

Rada läbib Jõgeva valda, kuhu jääb viis vahetuspunkti: Luua, Änkküla, Jõgeva, Vaimastvere, Vägeva. Esimene tiim on Luual orienteeruvalt kell 22.45 ja viimane tiim lahkub Vägevalt kella 04.30 paiku ehk tegevus toimub pigem öisel ajal ning hajutatult.

Teatejooksu eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunimaid paiku.

Ettevõtmine on inspireeritud Ameerikas (Nike koduosariigis Oregonis) toimuvast Hood to Coast jooksust, kus joostakse Mount Hoodi jalamilt Vaikse ookeani äärde. Tegu on legendaarse iga-aastase jooksuga, millest võtab osa üle tuhande võistkonna.

VAATA LISA ÜRITUSE FACEBOOKI LEHELT