« Tagasi

Baltimaade parimad kabetajad mängivad Kuremaal

Täna algas Kuremaa lossis kolmepäevane kabeturniir „Baltic Cup 2020", millest võtavad osa Eesti, Läti ja Leedu tugevamad kabetajad.

Koroonaviiruse leviku tõttu jäid sel aastal 64-ruuduse kabe Euroopa meistrivõistlused Kuremaal pidamata. Meie ja naaberriikide kabetajad suurvõistlusteta siiski ei jäänud. Jõgeva Kabeklubi oli valmis Balti turniiri korraldamiseks ning nii Eesti, Läti kui ka Leedu kabetajatel oli suur soov mängida. Kabevõistlusest võtab osa 27 kabetajat. Nende hulgas näiteks tänavu Läti meistrivõistluste kuld- ja hõbemedali omanikud Guntis Valneris, Guntars Purvinš, Regina Pironen ja Antra Valnere. Leedust on kohal viis rahvusvahelist suurmeistrit. Naiste ja meeste turniirid toimuvad eraldi. Mehed mängivad seitse vooru šveitsi süsteemis ja naised ringsüsteemis.

Võistlusel peetakse kinni tervisenõuetest. Kohapeal jälgis vabatahtlikuna reeglitest kinnipidamist, mõõtis kehatemperatuuri ning jagas juhtnööre Viktor Svjatõšev.

Balti turniir lõpeb pühapäeval parimate autasustamisega. Kabeturniiri korraldab Jõgeva Kabeklubi. Toetavad Jõgeva vald, Kultuurkapital, Orthez OÜ ja Särka Sport.