« Tagasi

Jõgeva aleviku staadionil peeti Felix Adrati mälestusturniir jalgpallis

Laupäeval, 18. juulil toimus Jõgeva aleviku staadionil 47. Felix Adrati mälestusturniir jalgpallis. Turniiri võitis kolme meeskonna konkurentsis Jõgeva SK Noorus-96. Traditsioonilise penaltivõistluse võitis Põhja-Sakala meeskond.

Sel aastal võtsid jalgpalliväljakul üksteiselt mõõtu Jõgeva SK Noorus-96, Põhja-Sakala jalgpallimeeskond ja FC Jõgeva Wolves. Avamängus saavutas Põhja-Sakala 7:2 võidu FC Jõgeva Wolvesi üle. SK Noorus-96 ja Wolvesi kohtumisel jäi peale Noorus-96 meeskond tulemusega 7:0. Nooruse meeskond osutus võidukaks ka kohtumises Põhja-Sakalaga, lüües väravasse neli palli vastase kahe vastu.

Karikad andis jalgpalluritele üle vallavanem Tiit Lääne. Ta tunnustas jalgpallureid, kes võistlusest osa võtsid. Vallavanem nentis, et koroonaepideemia on küll sel aastal osalenud võistkondade arvu vähendanud, ent lahingud palliplatsil olid tulised ning mälestusturniir endiselt elujõuline.

Sportlase ja spordiaktivist Felix Adrati (1922–1974) mälestusturniiri on peetud kõik aastad Jõgeva aleviku staadionil, mille rajamise eestvedajaks Adrat ise oli. Tegemist on Eesti vanima, alates 1974. aastast järjepidevalt toimunud jalgpalliturniiriga. Nagu ikka, kandsid turniiri korraldamise põhiraskust Felix Adrati kunagised õpilased. Korralduse eest hoolitsesid Toomas Klaarman ja Rainer Võsaste oma abilistega.

GALERII